W XXI wieku świąteczne oświetlenie nabrało zupełnie innych barw, a nasze wymagania dla nowych rozwiązań są jeszcze wyższe. Mnogość ofert producentów w zakresie oświetlenia świątecznego objawia się w co raz nowszych rozwiązaniach a każdy z nas może postawić w ogrodzie świecącego renifera czy lampki choinkowe LED podłączone do WIFI. Od czego jednak zacząć planowanie oświetlenia dekoracyjnego na zewnątrz? Kiedy przyozdobić przydomowe krzaczki i choinki?

Kiedy przystroić posesję i ogród oświetleniem świątecznym?

Nie ma ustalonych sztywnych ram czasowych dotyczących terminu, w jakim powinniśmy zacząć ozdabianie ogrodu. Chociaż marketingowe przekazy dosyć szybko wprawiają nas w rytm świątecznej zawieruchy, powinniśmy kierować się przede wszystkim własnymi odczuciami. Jeżeli ktoś chciałbym przyozdobić choinkę przed domem czy jabłoń na ogrodzie już pod koniec listopada – nic nie stoi na przeszkodzie. Z włączeniem oświetlenia zaleca się jednak poczekać do adwentu. Jednak – co kraj, to obyczaj.

Kiedy zdjąć dekoracje świąteczne w ogrodzie

W Polsce na przestrzeni lat, utarło się, że zakończenie okresu świątecznego przypada w Święto Trzech Króli. Datowane jest ono na szóstego stycznia. Dla osób, które uznają ten dzień za zbyt wczesny, mamy dobrą wiadomość - według kalendarza roku liturgicznego, koniec okresu Bożego Narodzenia wypada 2 lutego w święto Matki Boskiej Gromniczej.

Czy istnieją zakazy dotyczące oświetlenia świątecznego - czego nie wolno a co wolno

Oświetlenie dekoracyjne, girlandy zewnętrzne i inne “gwiazdkowe” atrybuty w kategorii oświetlenia to szeroko znany obyczaj. Szczególnie gdy za oknem barwy krajobrazu przyozdobi biały puch zwany śniegiem. W wielu krajach ozdoby świąteczne są tak wspaniałym zjawiskiem dla opinii publicznej, że istnieje nawet wyrok sądowy dotyczący migających światełek, wskazująca możliwość przyozdabiania posesji. Niemniej jednak zalecamy, aby w skrajnych przypadkach porozmawiać ze swoimi sąsiadami np. Gdy wiemy, że nasza piękna duża choinka z lampkami może oświetlać bezpośrednio okno budynku obok. Co równie ważne, zgodnie z prawem oświetlenie świąteczne nie powinno być jaśniejsze od pozostałego oświetlenia wokół domu oraz być dostosowane do ciszy nocnej panującej w godzinach 22:00 – 6:00 rano. Zalecamy więc wyposażenie naszych girland w programatory czasowe.

Jakie oświetlenie świąteczne wybrać

Nasza oferta jest dopasowana dla klientów, którzy pragną przyozdobić świątecznie ogród. W czasie świąt wielu z nas podejmuje kluczowe decyzje zakupowe. Jedne z nich są prostsze, inne natomiast przyprawiają o ból głowy. W naszym sklepie znajdą Państwo takie produkty jak bezpieczne świeczki LED, gwiazdy na drzwi bożonarodzeniowe, inteligentne i kolorowe lampki choinkowe i inne. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą oświetlenia świątecznego a Państwu z tego miejsca, cały zespół Luminatione, życzy Wesołych Świąt, nadchodzącego Bożego Narodzenia!

PS: Poniżej załączyliśmy najczęściej wybierane oświetlenie dekoracyjne przez naszych klientów - zapraszamy do zapoznania się z ofertą! :)