Oświetlenie zewnętrzne

Jak co roku, okres wczesno wiosenny to moment, kiedy porządkujemy ogrody, tarasy i przestrzeń wokół domu. Gdzieś pomiędzy koszeniem trawy, a sadzeniem nowych roślin, wielu z nas planuje również wszelkiego rodzaju remonty. Nie zawsze dotyczą one malowania. W przypadku aranżacji ogrodowych, o które tak skrupulatnie dbamy, warto zadbać o odpowiednie oświetlenie. Pojawia się bowiem pytanie – dlaczego nasze kompozycje kwiatowe i idealnie wybrukowane ścieżki mają wprawiać nas i innych w podziw tylko za dnia? Przedstawiamy nasze Top 10 propozycji lamp na zewnątrz, które wiosną 2020 roku pozwoli nadać dodatkowego blasku na Twojej posesji! 
Czytaj dalej

Wykorzystanie diod elektroluminescencyjnych (LED) to rozwiązanie powszechnie już stosowane zarówno w domu, mieszkaniu oraz na dworze – na przykład w lampach ogrodowych. Lampki LED mają szereg zalet, które w dzisiejszym wpisie pragniemy przybliżyć od strony lamp ogrodowych. Jednak zacznijmy od początku…
Czytaj dalej

Czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek zahaczyć o coś, co wystawało lub potknąć o własne nogi tylko dlatego, że twoje podwórze nie było wystarczająco dobrze oświetlone? A może to nie brak oświetlenia był problemem, tylko zapomniałeś go po prostu włączyć? Jeżeli nie, to z pewnością znalazłeś się kiedyś w sytuacji, gdzie macanie ściany w egipskich ciemnościach w poszukiwaniu włącznika, nie przyniosło oczekiwanego rezultatu. Rozwiązanie każdego z tych problemów jest dziecinnie proste – lampa zewnętrzna z czujnikiem ruchu. Jakie są jej rodzaje, oraz gdzie warto zainstalować ten rodzaj oświetlenia? Przedstawiamy poniżej.
Czytaj dalej

W XXI wieku świąteczne oświetlenie nabrało zupełnie innych barw, a nasze wymagania dla nowych rozwiązań są jeszcze wyższe. Mnogość ofert producentów w zakresie oświetlenia świątecznego objawia się w co raz nowszych rozwiązaniach a każdy z nas może postawić w ogrodzie świecącego renifera czy lampki choinkowe LED podłączone do WIFI. Od czego jednak zacząć planowanie oświetlenia dekoracyjnego na zewnątrz? Kiedy przyozdobić przydomowe krzaczki i choinki?
Czytaj dalej

Już niebawem, w grudniu rozpocznie się astronomiczna, kalendarzowa zima. Chociaż o mrozach w Polsce mówić nie można, temperatury mimo tego spadną znacznie do okolic niższych od 5 stopni. Nie da się również ukryć, że to okres, w którym wolimy wybrać dobrą książkę i herbatę od spędzania czasu na dworze. Czy to jednak oznacza, że powinniśmy zapomnieć o miejscu, które minionego lata przyniosło nam tyle dobrych chwil – ogrodzie? Jak zadbać o to, aby dekoracje świetlne wokół domu wniosły do naszego zimowego letargu trochę światła? W tym artykule przedstawimy jakie lampy ogrodowe będą najkorzystniejsze zimą.
Czytaj dalej

Niedawno napisaliśmy artykuł o lampach solarnych z kategorii kule oraz ich zaletach. Wiemy, jak bardzo oryginalnym rozwiązaniem są, postanowiliśmy więc sprawdzić czy nadają się na każdą porę roku. Ze względu na swoją ekologiczność i wydajność, jeżeli w parze pójdzie wytrzymałość – kule solarne mogą okazać się strzałem w nie dziesiątkę, a 11! Czy kula solarna wytrzyma okres zimy? Czy moduł solarny zaświeci nawet w pochmurne dni? Odpowiadamy.
Czytaj dalej