Blog o oświetleniu ogrodowym - Luminatione

Technologie i pęd nowoczesnego życia pozwala nam na stosowanie zupełnie nowych rozwiązań w niemalże każdej dziedzinie życia. Dla osób, szukających oświetlenia zewnętrznego idealną propozycją w roku 2019 będzie oświetlenie solarne. Istnieje wiele zalet jego działania – dwie najważniejsze to ekologiczność i niemalże zerowy koszt eksploatacji. O co pytają nasi klienci najczęściej? Zapraszamy do lektury!

Niezależnie od tego na jaki rodzaj źródła światła postawimy podczas wyboru oświetlenia zewnętrznego – każda żarówka straci w końcu swoją moc. Dotychczas nie wynaleziono rozwiązania, które pozwoliłoby na stworzenie żarówki, której żywot trwać będzie dłużej od kilku lat. Co zrobić, gdy żarówka się przepali lub zużyje? Zapraszamy do lektury.

Każda aranżacja ogrodowa sprowadza się do zapewnienia odpowiedniego oświetlenia i blasku na terenie posesji. Aktualnie na rynku oświetlenia zewnętrznego możemy zaobserwować wzrost ilości produktów i producentów, którzy w najnowszych trendach i wzornictwie prześcigają siebie nawzajem. Pragniemy zaprezentować Państwu ofertę producentów oświetlenia dostępnych w naszym sklepie.

Wielu klientów zadaje nam pytanie – w jaki sposób nadać odpowiedniego blasku aranżacjom kwiatowym. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nawet najpiękniejsze układy roślinne powinny zostać wzbogacone o elementy luminacji, tak aby mogły prezentować swój wdzięk również pod zmroku. Dlatego też pragniemy przedstawić popularne modele dekoracyjnego oświetlenia do ogrodu.

Aranżacje ogrodowe mogą być projektowane i planowane w wielu różnych kombinacjach, nawiązując do wielu kultur. To oznacza, że każdy jest odmienny i nie można porównywać ich na tej samej płaszczyźnie. Jak więc dobrać odpowiednie oświetlenie ogrodowe, tak aby było spójne z wyglądem posesji? Jakie są style, i która lampa ogrodowa sprawdzi się najlepiej? Zapraszamy do zapoznania się z poniższym przeglądem stylów ogrodowych – wiemy, że pomoże to podjąć właściwą decyzję.

Nie daj się zaskoczyć ciemności! Łatwo powiedzieć, prawda? A co jeżeli akurat mamy zajęte obie dłonie? Co jeżeli nasz partner jest poza zasięgiem a koniecznie musimy rozświetlić drogę do grilla? Wszak z pewnością zobaczymy dym – jednak czy w ciemności ujrzymy przeszkodę? Lato to czas na spędzanie wieczorów w ogrodzie, wspólnie z rodziną i znajomymi. Ważne więc, aby zadbać o całkowite bezpieczeństwo – niech „znajomość terenu” już nigdy nas nie zgubi. Lampy ogrodowe z czujnikiem ruchu lub zmierzchu? A może to i to? Zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu.