Blog o oświetleniu ogrodowym - Luminatione

W XXI wieku świąteczne oświetlenie nabrało zupełnie innych barw, a nasze wymagania dla nowych rozwiązań są jeszcze wyższe. Mnogość ofert producentów w zakresie oświetlenia świątecznego objawia się w co raz nowszych rozwiązaniach a każdy z nas może postawić w ogrodzie świecącego renifera czy lampki choinkowe LED podłączone do WIFI. Od czego jednak zacząć planowanie oświetlenia dekoracyjnego na zewnątrz? Kiedy przyozdobić przydomowe krzaczki i choinki?

Już niebawem, w grudniu rozpocznie się astronomiczna, kalendarzowa zima. Chociaż o mrozach w Polsce mówić nie można, temperatury mimo tego spadną znacznie do okolic niższych od 5 stopni. Nie da się również ukryć, że to okres, w którym wolimy wybrać dobrą książkę i herbatę od spędzania czasu na dworze. Czy to jednak oznacza, że powinniśmy zapomnieć o miejscu, które minionego lata przyniosło nam tyle dobrych chwil – ogrodzie? Jak zadbać o to, aby dekoracje świetlne wokół domu wniosły do naszego zimowego letargu trochę światła? W tym artykule przedstawimy jakie lampy ogrodowe będą najkorzystniejsze zimą.

Niedawno napisaliśmy artykuł o lampach solarnych z kategorii kule oraz ich zaletach. Wiemy, jak bardzo oryginalnym rozwiązaniem są, postanowiliśmy więc sprawdzić czy nadają się na każdą porę roku. Ze względu na swoją ekologiczność i wydajność, jeżeli w parze pójdzie wytrzymałość – kule solarne mogą okazać się strzałem w nie dziesiątkę, a 11! Czy kula solarna wytrzyma okres zimy? Czy moduł solarny zaświeci nawet w pochmurne dni? Odpowiadamy.

Oświetlenie, jakie wybierzemy do ogrodu, ma bardzo duże znaczenie. W chwili obecnej nie chodzi jednak tylko i wyłącznie o poprawę komfortu oraz bezpieczeństwa na terenie posesji, lecz również o design, za którym podążają producenci lamp ogrodowych. W okresie jesienno-zimowym warto spojrzeć jednak szerzej na ofertę producentów, aby nie popełnić błędu i wybrać najlepsze oświetlenie.

Oświetlenie ogrodu jesienią – jak przygotować się do nadchodzącej zimy? Wówczas gdy okres wiosenno-letni to czas na przygotowanie ogrodu, tak okres jesienny to moment, w którym musimy zdecydować co dalej z naszym ogródkiem. Przyroda podąża zgodnie z cyklem zmian pór roku, niektóre elementy ogrodu zostają niezmienne. Lampy ogrodowe, bo o nich mowa na pewno poczekają do następnej wiosny. Warto jednak zadbać o nie, ponieważ niejednokrotnie w trakcie zimy wskażą nam drogę.

Technologie i pęd nowoczesnego życia pozwala nam na stosowanie zupełnie nowych rozwiązań w niemalże każdej dziedzinie życia. Dla osób, szukających oświetlenia zewnętrznego idealną propozycją w roku 2019 będzie oświetlenie solarne. Istnieje wiele zalet jego działania – dwie najważniejsze to ekologiczność i niemalże zerowy koszt eksploatacji. Jak działają i o co pytają nasi klienci najczęściej? Zapraszamy do lektury!