Żarówki LED (Jest 52 produktów.)

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 52 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 52 elementów

Żarówka ledowa - idealna dla każdej lampy

Źródełko energii, rzecz jasna! Oto one! Jedyne i niepowtarzalne żarówki LED. Technologia diod elektroluminescencyjnych jest dla źródeł światła jeszcze początkującym przedstawicielem, jednak z każdym dniem zmienia się to na jej korzyść. Nowoczesne lampy LED dają gwarancję na zmniejszenie się rachunków za prąd. Jak pokazują badania, żarówki tradycyjne potrafią zużyć nawet o 90% energii elektrycznej od żarówek LED a żarówki halogenowe 60% energii więcej niż ledowe. Dlatego nie zwlekaj i zmień źródełko swoich lamp ogrodowych!

Ile trzeba zapłacić za żarówki LED

Chociaż cena żarówek LED zdecydowanie przewyższa cenę tradycyjnego źródła światła, jest to koszt, który poniesiemy tyko na początku. Wydatek ten bez wątpienia zwróci się bardzo szybko. Jest to efekt tego, że jak wcześniej wspomnieliśmy oraz jak mogą Państwo przeczytać na naszym blogu, żarówki LED emitują taką samą ilość światła (co inne żarówki) przy użyciu mniejszej ilości energii (w watach). Czy można oszacować korzyść jaką przyniesie nam wymiana żarówek na LED? Tak!

Diody LED zużywają: o 90% energii mniej niż żarówki tradycyjne, o 60% energii mniej niż lampy halogeny, a nawet o 10% energii mniej w zestawieniu z żarówkami, które są nazywane energooszczędnymi. Z pewnością zaskoczyć może fakt, że różnica w zużyciu prądu między tą ostatnią a żarówką LED wynosi 10% podczas gdy cena przemawia na korzyść energooszczędnych żarówek. To prawda, jednak należy pamiętać, że żarówka LED nie ma w sobie rtęci i w krótszym czasie osiąga stuprocentową jasność.

Rodzaje żarówek LED dostępne w naszym sklepie

Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą żarówek ledowych, w tym:

Jaskrawe czy zimne? Światło LED

Każdy rodzaj oświetlenia zewnętrznego, nie ważne jakiego producenta – czy wybierzemy oświetlenie zewnętrzne Rabalux czy Polux – różni się między innymi barwą światła. Jak mówi stare polskie przysłowie „klient nasz Pan”, a więc to on i jego preferencję wskazują na wybór owej barwy. Niemniej jednak powinno się unikać przejaskrawionego światła. Zbyt jasne promień światła będzie działał jak spojrzenie wprost w słońce, a przy dłuższym przesiadywaniu w tak rozświetlonym pomieszczeniu oczy z pewnością to odczują. W przypadku żarówek LED pomiar jasności następuje w jednostce lumenów. Niepisana zasada co do wyboru ilości lumenów to przemnożenie mocy żarówki przez 10. W przybliżeniu otrzymamy wtedy moc i natężenie światła, odpowiednie dla żarówki LED. Otrzymana wartość może zostać wpisana w poniższe ramy:

  • Ciepła biel – poniżej 3300 kelwinów – dobra dla oka, delikatnie ocieplony, żółty kolor.
  • Uniwersalna biel – od 3300 do 5300 kelwinów – bardzo neutralny kolor, mocno skonkretyzowany – polecany do stosowania w biurach i miejscach dla pracowników.
  • Światło dzienne białe – ponad 5300 kelwinów – nie należy mylić z promiennym, światłem słonecznym. Nazwa z pozoru myląca, w praktyce oznacza zimne, niebieskie światło. Polecane do stosowania w piwniczkach, skrytkach, miejscach ogólnie zaciemnionych.

Ściemnianie żarówki ledowej

Osoby pamiętające jeszcze klasyczne żarówki żarowe wiedzą, że można było je delikatnie przyciemniać jeżeli świeciły one dla nas zbyt jasno. Również przypadku żarówek LED jest to możliwe, jednak należy wybierać żarówki z odpowiednio oznaczoną etykietą. W naszym sklepie on-line przygotowaliśmy dla Państwa odpowiednią kategorię – żarówki LED ściemnialne, w której znajdują się produkty z tym oznaczeniem. Prosimy jednak o upewnienie się w opisie produktu czy dana żarówka będzie odpowiednia.

W jakich miejscach wykorzystywać żarówki LED

Żarówki LED znajdą swoje zastosowanie w niemalże każdym, nowoczesnym modelu lampy z oprawą. Większość producentów, dostosowując produkcję do zapotrzebowania rynkowego tworzy również substytuty dla lamp, dostępne w oprawach przystosowanych do technologii LED. Najczęściej wykorzystywanymi przy produkcji gwintami są E27 oraz E14, do których pasują wszystkie żarówki ledowe.

Długość świecenia żarówki LED

Olbrzymią zaletą żarówek ledowych jest ich wytrzymałość. Producenci chwalą się, słusznie, że żarówka LED działa nawet aż 50000 godzin! Dlatego też inwestowanie w tego rodzaju źródło światła, przynosi olbrzymie korzyści dla środowiska jak i naszego portfela.

Utylizacja żarówek LED

Należy pamiętać o tym, że żadnych żarówek nie powinno się wyrzucać do kosza. Mimo, że żarówki ledowe nie zawierają rtęci, mają w sobie bardzo dużo części elektronicznych z diodami na czele. Dlatego też, powinno się je przekazywać do odpowiednich punktów zbiórek jako żużyty sprzęt elektryczny.