na stronę

Słupki oświetleniowe

Słupek ogrodowy Velence 8210 Rabalux

Lampa ogrodowa Velence 8210 - słupek oświetleniowy o wysokości 1 050 mm, Zaprojektowana w stylu klasycznym, do oświetlenia zewnętrznego ogrodu lub tarasu. 

97,30 zł Dostępny
Słupek ogrodowy Inox torch 8263 Rabalux

Słupek  oświetleniowy o wysokości 450 mm,  Lampa zaprojektowana w stylu nowoczesnym. Stopień ochrony IP44.

75,90 zł Dostępny
Promocja - 15,83 zł
Promocja!
Słupek ogrodowy Inox torch 8265 Rabalux

Lampa ogrodowa Inox torch 8265. Słupek oświetleniowy zaprojektowany w stylu nowoczesnym. Wysokość 110 cm. Stopień ochrony IP44.

108,02 zł 92,19 zł Dostępny
Słupek ogrodowy Bonn 8338 Rabalux

Lampa ogrodowa Bonn  8338. Słupek oświetleniowy o wysokości 500 mm. Zaprojektowany w stylu nowoczesnym, z czarną oprawą, do oświetlenia zewnętrznego ogrodu.

124,87 zł Dostępny
Słupek ogrodowy Melbourne 8567 Rabalux

Lampa ogrodowa Melbourne 8567, słupek o wysokości 800 mm, zaprojektowana w stylu nowoczesnym z czarną oprawą, do oświetlenia zewnętrznego ogrodu.

299,98 zł Dostępny
Słupek ogrodowy Detroit 8143 Rabalux

Lampa ogrodowa Detroit 8143, słupek o wysokości 500 mm, zaprojektowana w stylu nowoczesnym z oprawą ze stali nierdzewnej, do oświetlenia zewnętrznego ogrodu lub tarasu.

134,64 zł Dostępny
Słupek ogrodowy Detroit 8144 Rabalux

Lampa ogrodowa Detroit 8144, słupek o wysokości 800 mm, zaprojektowana w stylu nowoczesnym z oprawą ze stali nierdzewnej, do oświetlenia zewnętrznego ogrodu lub tarasu.

165,93 zł Dostępny
Słupek ogrodowy Atlanta 8168 Rabalux

Lampa ogrodowa z serii Atlanta 8168. Słupek o wysokości 800 mm, zaprojektowany w stylu nowoczesnym. Idealny do oświetlenia zewnętrznego ogrodu lub tarasu. 

165,29 zł Dostępny
Słupek ogrodowy Velence 8209 Rabalux

Lampa ogrodowa stojąca Velence 8209. Słupek o wysokości 1.050 mm, zaprojektowany w stylu klasycznym. Oprawa w kolorze białym do oświetlenia zewnętrznego ogrodu lub tarasu.

109,00 zł Dostępny
Lampa solarna Słupek 309372 Polux

Lampa solarna 309372 od Polux w kształcie słupka. Wykorzystanie technologii LED. Idealna do dekoracji ogrodu, kwietnika czy tarasu. Posiada wbijany grot.

15,13 zł Dostępny
Lampa ogrodowa na cokół Velence 8206 Rabalux

Lampa ogrodowa na cokół Velence 8206. Oprawa w kolorze czarnym zaprojektowana w stylu klasycznym. Zalecana do oświetlenia zewnętrznego ogrodu lub tarasu. IP43.

49,90 zł Dostępny
Lampa ogrodowa na cokół Velence 8205 Rabalux

Lampa ogrodowa na cokół Velence 8205. Zaprojektowana w stylu klasycznym. Oprawa w kolorze białym, pasującym do oświetlenia zewnętrznego domu, drzwi wejściowych oraz tarasu.

47,79 zł Dostępny
Lampa ogrodowa Marseille 8619 Rabalux

Lampa ogrodowa Marseille 8619 Rabalux. Lampa na cokół, zaprojektowana w stylu klasycznym.  Metalowa oprawa w kolorze czarnym o wysokości 29,7 cm i IP44.

85,50 zł Dostępny
Latarnia ogrodowa Marseille 8568 Rabalux

Latarnia ogrodowa Marseille 8568 Rabalux. Lampa ogrodowa zaprojektowana w stylu klasycznym i retro. Metalowa oprawa w kolorze czarnym z IP44. Wysokość - 1 metr.

131,60 zł Dostępny
Latarnia ogrodowa Marseille 8569 Rabalux

Latarnia ogrodowa potrójna Marseille 8569 Rabalux. Lampa ogrodowa zaprojektowana w stylu klasycznym, w metalowej oprawie w kolorze czarnym. Potrójny klosz o mocy MAX 60W z gwintem E27. Wysokość - 1710 mm.

435,38 zł Dostępny
Promocja - 7,07 zł
Promocja!
Lampa solarna Loft 311665 Polux

Lampa solarna LED Loft 311665.Czarna lampka dekoracyjna z wykorzystaniem technologii solarnej. Lampa będzie stanowić atrakcyjną ozdobę świetlną tarasu, ogrodu i kwietników.

29,97 zł 22,90 zł Dostępny

Koniec egipskich ciemności – słupki oświetleniowe

Już w najdawniejszych czasach ludzie rozumieli doskonale – światło jest nam potrzebne do życia. Nasi najstarsi przodkowie jako oświetlenia używali ognia.Pomagał im w polowaniach nocą czy w odstraszaniu zwierzyny. Jeżeli nawet przez chwilę zastanowimy się jak ta wiedza pomaga nam w dzisiejszych czasach, znajdziemy olbrzymią liczbę powiązań. Oświetlenie zewnętrzne dziś, wskazuję nam drogę wieczorami a słupki oświetleniowe w ogródku, na podjeździe czy tarasie odstraszą skutecznie nieproszonych gości.

Planowanie ułożenia słupków oświetleniowych

Ah, te egipskie ciemności. Razem z żoną stworzyliście przepiękną aranżację ogrodu. Znajomi dotrą jednak na grilla w późnych godzinach wieczornych, więc do jej prezentacji konieczna będzie latarka. Kłopot, prawda? Najwyższy czas to zmienić! Odpowiednio rozplanowane na terenie posesji i ogrodu słupki oświetleniowe nadadzą blasku wszystkim kwietnikom po zmroku a magnolia zaprezentuje się niebywale. Warto pamiętać podczas wyboru lokalizacji lampy, że najlepiej aby teren był w całości oświetlony. Jeżeli jednak w chwili obecnej zakupiliśmy tylko kilka lamp to warto zacząć od miejsc, które potencjalnie po zmroku mogą stworzyć zagrożenie – bezpieczeństwo najważniejsze! Aby oświetlić możliwie największą powierzchnie działki należy odpowiednio wyznaczyć punkty świetlne. Wysokość słupków oświetleniowych oscyluje w granicach 60 a 150 cm. Te najwyższe lampy ogrodowe bez wątpienia oświetlą większą ilość terenu niż lampy ogrodowe 60 cm.

Różne rodzaje oświetlenia zewnętrznego

Jak w przypadku wszystkich lamp ogrodowych, słupki oświetleniowe projektowane są z różnych materiałów oraz w różnym wzornictwie. Często występują w wersji ze zintegrowaną technologią LED lub z wymiennymi żarówkami. Ze względu na ich prostotę, słupki oświetleniowe różnią się wyglądem od lamp cokołowych czy reflektorów i lamp najazdowych.

Montaż słupków oświetleniowych

W przypadku większości modeli słupków oświetleniowych, gdy dojdzie do montażu będziemy zmuszeni do rozprowadzenia elektryki i kabli w celu zasilenia lampy. W celu podłączenia prądu zachęcamy i rekomendujemy kontakt z specjalistami. Nigdy nie wątpimy w możliwości naszych klientów, jednak w trosce o ich bezpieczeństwo zalecamy korzystanie z usług osób wyspecjalizowanych w zakresie instalacji elektrycznych!

Słupek oświetleniowy – z jakiego tworzywa

Wybór modelu lampy ogrodowej może przyprawić o ból głowy nawet jeżeli chodzi o materiał, z jakiego została wykonana! Na rynku oświetlenia zewnętrznego występują lampy z takich materiałów jak stal szlachetna, aluminium, miedź, mosiądz a nawet kamień! Jeżeli wybrany przez nas model będzie narażony na deszcze lub inne warunki atmosferyczne, warto wybrać stal lub aluminium, ze względu na ich odporność. Chociaż osłony żarówek niemalże zawsze są wykonane ze szkła lub tworzywa sztucznego to o wyborze i tak finalnie zdecyduje klient.

Zadbaj o odpowiednią ochronę

Jeżeli zdecydowaliśmy się na oświetlenie zewnętrzne, które zostanie podłączone do instalacji elektrycznej to koniecznie musimy zadbać o odpowiednią protekcję. Podczas wystąpienia zwarcia po kontakcie lampy z wodą narażona jest nie tylko lampa ale i cała instalacja. Zachęcamy do zapoznania się z oznaczeniami i wskaźnikami, które występują przy każdym modelu lampy. Kluczowym przy wyborze lampy na zewnątrz może okazać się stopień ochrony IP. Dostarcza on informacji o oddziaływaniu na lampę ciał obcych oraz wilgoci.