na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 50 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 50 elementów

Koniec egipskich ciemności – słupki oświetleniowe

Już w najdawniejszych czasach ludzie rozumieli doskonale – światło jest nam potrzebne do życia. Nasi najstarsi przodkowie jako oświetlenia używali ognia.Pomagał im w polowaniach nocą czy w odstraszaniu zwierzyny. Jeżeli nawet przez chwilę zastanowimy się jak ta wiedza pomaga nam w dzisiejszych czasach, znajdziemy olbrzymią liczbę powiązań. Oświetlenie zewnętrzne dziś, wskazuję nam drogę wieczorami a słupki oświetleniowe w ogródku, na podjeździe czy tarasie odstraszą skutecznie nieproszonych gości.

Planowanie ułożenia słupków oświetleniowych

Ah, te egipskie ciemności. Razem z żoną stworzyliście przepiękną aranżację ogrodu. Znajomi dotrą jednak na grilla w późnych godzinach wieczornych, więc do jej prezentacji konieczna będzie latarka. Kłopot, prawda? Najwyższy czas to zmienić! Odpowiednio rozplanowane na terenie posesji i ogrodu słupki oświetleniowe nadadzą blasku wszystkim kwietnikom po zmroku a magnolia zaprezentuje się niebywale. Warto pamiętać podczas wyboru lokalizacji lampy, że najlepiej aby teren był w całości oświetlony. Jeżeli jednak w chwili obecnej zakupiliśmy tylko kilka lamp to warto zacząć od miejsc, które potencjalnie po zmroku mogą stworzyć zagrożenie – bezpieczeństwo najważniejsze! Aby oświetlić możliwie największą powierzchnie działki należy odpowiednio wyznaczyć punkty świetlne. Wysokość słupków oświetleniowych oscyluje w granicach 60 a 150 cm. Te najwyższe lampy ogrodowe bez wątpienia oświetlą większą ilość terenu niż lampy ogrodowe 60 cm.

Różne rodzaje oświetlenia zewnętrznego

Jak w przypadku wszystkich lamp ogrodowych, słupki oświetleniowe projektowane są z różnych materiałów oraz w różnym wzornictwie. Często występują w wersji ze zintegrowaną technologią LED lub z wymiennymi żarówkami. Ze względu na ich prostotę, słupki oświetleniowe różnią się wyglądem od lamp cokołowych czy reflektorów i lamp najazdowych.

Montaż słupków oświetleniowych

W przypadku większości modeli słupków oświetleniowych, gdy dojdzie do montażu będziemy zmuszeni do rozprowadzenia elektryki i kabli w celu zasilenia lampy. W celu podłączenia prądu zachęcamy i rekomendujemy kontakt z specjalistami. Nigdy nie wątpimy w możliwości naszych klientów, jednak w trosce o ich bezpieczeństwo zalecamy korzystanie z usług osób wyspecjalizowanych w zakresie instalacji elektrycznych!

Słupek oświetleniowy – z jakiego tworzywa

Wybór modelu lampy ogrodowej może przyprawić o ból głowy nawet jeżeli chodzi o materiał, z jakiego została wykonana! Na rynku oświetlenia zewnętrznego występują lampy z takich materiałów jak stal szlachetna, aluminium, miedź, mosiądz a nawet kamień! Jeżeli wybrany przez nas model będzie narażony na deszcze lub inne warunki atmosferyczne, warto wybrać stal lub aluminium, ze względu na ich odporność. Chociaż osłony żarówek niemalże zawsze są wykonane ze szkła lub tworzywa sztucznego to o wyborze i tak finalnie zdecyduje klient.

Zadbaj o odpowiednią ochronę

Jeżeli zdecydowaliśmy się na oświetlenie zewnętrzne, które zostanie podłączone do instalacji elektrycznej to koniecznie musimy zadbać o odpowiednią protekcję. Podczas wystąpienia zwarcia po kontakcie lampy z wodą narażona jest nie tylko lampa ale i cała instalacja. Zachęcamy do zapoznania się z oznaczeniami i wskaźnikami, które występują przy każdym modelu lampy. Kluczowym przy wyborze lampy na zewnątrz może okazać się stopień ochrony IP. Dostarcza on informacji o oddziaływaniu na lampę ciał obcych oraz wilgoci.