na stronę

Słupki oświetleniowe

Nowy
Nowy
Słupek ogrodowy HELSINKI 8312

Słupek ogrodowy HELSINKI o numerze katalogowym 8312, 48 cm, w metalowej oprawie w kolorze stali nierdzewnej, na żarówki z gwintem E27, do oświetlenia podjazdu, ścieżek w ogrodzie.

155,00 zł Dostępny
Nowy
Nowy
Słupek ogrodowy PESCARA 8744

Słupek ogrodowy PESCARA, 85 cm, lampa LED w antracytowej aluminiowej oprawie, na żarówki z gwintem E27, do oświetlenia podjazdu, ścieżek w ogrodzie.

239,00 zł Dostępny
Nowy
Nowy
Słupek ogrodowy PESCARA 8759

Słupek ogrodowy PESCARA, 85 cm, lampa LED w brązowej aluminiowej oprawie, na żarówki z gwintem E27, do oświetlenia podjazdu, ścieżek w ogrodzie.

239,00 zł Dostępny
Nowy
Nowy
Słupek ogrodowy PALMA 8540 Rabalux

Słupek ogrodowy PALMA o numerze katalogowym 8540, 100 cm, metalowa czarna oprawa, z gniazdem na żarówkę E27, do oświetlenia podjazdu, ścieżek, kompozycji roślinnych w ogrodzie.

144,00 zł Dostępny
Nowy
Nowy
Lampa na cokół PALMA 8537 Rabalux

Słupek ogrodowy niski PALMA o numerze katalogowym 8537, 36 cm, metalowa czarna oprawa, z gniazdem na żarówkę E27, do oświetlenia podjazdu, ścieżek, kompozycji roślinnych w ogrodzie.

105,00 zł Dostępny
Nowy
Nowy
Słupek ogrodowy ODESSA 8165 Rabalux

Lampa ogrodowa stojąca ODESSA o numerze katalogowym 8165, 53 cm, w oprawie koloru brązu antycznego, z gwintem na żarówkę E27, na cokół, do oświetlenia bramy wjazdowej, podjazdu, tarasu, schodów i ścieżek.

229,00 zł Dostępny
Nowy
Nowy
Słupek ogrodowy BRISTOL 8704 Rabalux

Lampa ogrodowa stojąca BRISTOL, o numerze katalogowym 8704, 80 cm, antracytowa metalowa oprawa z wbudowanym źródłem światła LED 9W, do oświetlenia podjazdu, tarasu, schodów i ścieżek, kompozycji roślinnych.

239,00 zł Dostępny
Nowy
Nowy
Słupek ogrodowy GUYANA 7954 Rabalux

Lampa ogrodowa stojąca GUYANA, o numerze katalogowym 7954, 56 cm, czarna metalowa oprawa z wbudowanym źródłem światła LED 5W, do oświetlenia podjazdu, tarasu, schodów i ścieżek, kompozycji roślinnych.

177,00 zł Dostępny
Nowy
Nowy
Słupek ogrodowy KONSTANZ 8248 Rabalux

Lampa ogrodowa stojąca KONSTANZ o numerze katalogowym 8248, w czarnej metalowej oprawie, 200 cm, z trzema kloszami z  gniazdem na żarówki E27, do oświetlenia podjazdu i ścieżek w ogrodzie.

735,00 zł Dostępny
Nowy
Nowy
Słupek ogrodowy KONSTANZ 8247 Rabalux

Lampa ogrodowa stojąca KONSTANZ o numerze katalogowym 8247, w czarnej metalowej oprawie, 120 cm, z gniazdem na żarówki E27, do oświetlenia podjazdu, tarasu, schodów i ścieżek w ogrodzie.

225,00 zł Dostępny
Latarnia ogrodowa MIAMI 8675 Rabalux

Lampa ogrodowa wysoka  MIAMI o numerze katalogowym 8675, 195 cm, trzy oprawy koloru złota antycznego, z gwintem na żarówkę E27, do oświetlenia ogrodu, bramy wjazdowej, podjazdu, schodów i ścieżek.

550,00 zł Dostępny
Słupek ogrodowy MIAMI 8674 Rabalux

Lampa ogrodowa stojąca MIAMI o numerze katalogowym 8674, 100 cm,  w oprawie koloru złota antycznego, z gwintem na żarówkę E27, do oświetlenia bramy wjazdowej, podjazdu, tarasu, schodów i ścieżek.

139,00 zł Dostępny
Lampa na cokół MIAMI 8672 Rabalux

Słupek ogrodowy niski MIAMI o numerze katalogowym 8672, 31 cm,  w oprawie koloru złota antycznego, z gwintem na żarówkę E27, na cokół, do oświetlenia bramy wjazdowej, podjazdu, tarasu, schodów i ścieżek.

97,00 zł Dostępny
Słupek ogrodowy DENMARK 8978 Rabalux

Lampa zewnętrzna stojąca DENMARK o numerze katalogowym 8978, 86 cm, w metalowej oprawie w kolorze stali nierdzewnej, wbudowany LED 4000K, do oświetlenia podjazdu, tarasu, schodów i ścieżek.

319,90 zł Dostępny
Słupek ogrodowy FLAMENCO 8946 Rabalux

Lampa stojąca zewnętrzna FLAMENCO o numerze katalogowym 8946, 23 lub 72 cm, w dekoracyjnej czarnej oprawie, LED o barwie światła świeczki, jako ozdobne źródło światła na tarasie, balkonie, patio.

169,89 zł Dostępny
Latarnia ogrodowa PARIS 2 304933 Polux

Lampa stojąca zewnętrzna PARIS 2 o numerze katalogowym 304933, 175 cm, w aluminiowej oprawie w kolorze wiśni z trzema kloszami, gniazda na żarówkę E27, do oświetlenia podjazdu, ogrodu, alejek w parku.

298,89 zł Dostępny

Koniec egipskich ciemności – słupki oświetleniowe

Już w najdawniejszych czasach ludzie rozumieli doskonale – światło jest nam potrzebne do życia. Nasi najstarsi przodkowie jako oświetlenia używali ognia.Pomagał im w polowaniach nocą czy w odstraszaniu zwierzyny. Jeżeli nawet przez chwilę zastanowimy się jak ta wiedza pomaga nam w dzisiejszych czasach, znajdziemy olbrzymią liczbę powiązań. Oświetlenie zewnętrzne dziś, wskazuję nam drogę wieczorami a słupki oświetleniowe w ogródku, na podjeździe czy tarasie odstraszą skutecznie nieproszonych gości.

Planowanie ułożenia słupków oświetleniowych

Ah, te egipskie ciemności. Razem z żoną stworzyliście przepiękną aranżację ogrodu. Znajomi dotrą jednak na grilla w późnych godzinach wieczornych, więc do jej prezentacji konieczna będzie latarka. Kłopot, prawda? Najwyższy czas to zmienić! Odpowiednio rozplanowane na terenie posesji i ogrodu słupki oświetleniowe nadadzą blasku wszystkim kwietnikom po zmroku a magnolia zaprezentuje się niebywale. Warto pamiętać podczas wyboru lokalizacji lampy, że najlepiej aby teren był w całości oświetlony. Jeżeli jednak w chwili obecnej zakupiliśmy tylko kilka lamp to warto zacząć od miejsc, które potencjalnie po zmroku mogą stworzyć zagrożenie – bezpieczeństwo najważniejsze! Aby oświetlić możliwie największą powierzchnie działki należy odpowiednio wyznaczyć punkty świetlne. Wysokość słupków oświetleniowych oscyluje w granicach 60 a 150 cm. Te najwyższe lampy ogrodowe bez wątpienia oświetlą większą ilość terenu niż lampy ogrodowe 60 cm.

Różne rodzaje oświetlenia zewnętrznego

Jak w przypadku wszystkich lamp ogrodowych, słupki oświetleniowe projektowane są z różnych materiałów oraz w różnym wzornictwie. Często występują w wersji ze zintegrowaną technologią LED lub z wymiennymi żarówkami. Ze względu na ich prostotę, słupki oświetleniowe różnią się wyglądem od lamp cokołowych czy reflektorów i lamp najazdowych.

Montaż słupków oświetleniowych

W przypadku większości modeli słupków oświetleniowych, gdy dojdzie do montażu będziemy zmuszeni do rozprowadzenia elektryki i kabli w celu zasilenia lampy. W celu podłączenia prądu zachęcamy i rekomendujemy kontakt z specjalistami. Nigdy nie wątpimy w możliwości naszych klientów, jednak w trosce o ich bezpieczeństwo zalecamy korzystanie z usług osób wyspecjalizowanych w zakresie instalacji elektrycznych!

Słupek oświetleniowy – z jakiego tworzywa

Wybór modelu lampy ogrodowej może przyprawić o ból głowy nawet jeżeli chodzi o materiał, z jakiego została wykonana! Na rynku oświetlenia zewnętrznego występują lampy z takich materiałów jak stal szlachetna, aluminium, miedź, mosiądz a nawet kamień! Jeżeli wybrany przez nas model będzie narażony na deszcze lub inne warunki atmosferyczne, warto wybrać stal lub aluminium, ze względu na ich odporność. Chociaż osłony żarówek niemalże zawsze są wykonane ze szkła lub tworzywa sztucznego to o wyborze i tak finalnie zdecyduje klient.

Zadbaj o odpowiednią ochronę

Jeżeli zdecydowaliśmy się na oświetlenie zewnętrzne, które zostanie podłączone do instalacji elektrycznej to koniecznie musimy zadbać o odpowiednią protekcję. Podczas wystąpienia zwarcia po kontakcie lampy z wodą narażona jest nie tylko lampa ale i cała instalacja. Zachęcamy do zapoznania się z oznaczeniami i wskaźnikami, które występują przy każdym modelu lampy. Kluczowym przy wyborze lampy na zewnątrz może okazać się stopień ochrony IP. Dostarcza on informacji o oddziaływaniu na lampę ciał obcych oraz wilgoci.