Reflektory i naświetlacze (Jest 18 produktów.)

Pokazuje 1 - 18 z 18 elementów
Pokazuje 1 - 18 z 18 elementów

Reflektory i naświetlacze – sposób na aranżację oświetlenia do ogrodu

Jeżeli marzy nam się oświetlona fasada domu niczym scena w teatrze lub najzwyczajniej chcemy by płot lub kwietnik błyszczał nocą nie od blasku księżyca to reflektory i naświetlacze będą „graczem”. Gdziekolwiek je zamontujemy – wyeksponują każdy metr kwadratowy, który będzie w ich zasięgu. Od elewacji domu przez drzewka, kwietniki, kwiaty po altany, tarasy i ogród, reflektory i naświetlacze zewnętrzne zaprezentują się w całej swojej okazałości.

Reflektory zewnętrzne a warunki atmosferyczne

W przypadku oświetlenia zewnętrznego bardzo ważną cechą jest współczynnik IP. Świadczy on o odporności elementów na czynniki zewnętrzne takie jak woda czy kurz i pił. Jeżeli reflektor lub naświetlacz zostanie zamontowany w miejscu zadaszonym to bez zmartwień możemy postawić na te modele o niższej wartości jak IP23 czy IP44. Ten drugi jest częstym wyborem w przypadku oświetlenia do ogrodu, ponieważ zapewni ochronę przed delikatnymi strużkami wody. Jeżeli jednak miejscem przeznaczenia lampy ogrodowej jest otwarta przestrzeń radzimy wybrać model reflektora o ochronie nawet IP55 lub wyższej. Jest to jednak decyzja indywidualna zależna od preferencji klienta. Zachęcamy do kontaktu z nami w celu udzielenia fachowej porady lub do odwiedzenia naszego bloga, na którym znajdą Państwo objaśnienia poszczególnych cyfr umieszczonych przy wskaźniku ochrony IP.

Czujnik ruchu dla reflektorów zewnętrznych

Czujnik ruchu w przypadku lampy ogrodowej do bardzo wygodny dodatek. Przede wszystkim poprawi komfort użytkowania chroniąc nas przed upadkiem i kontuzjami, zapalając światło w najbardziej koniecznym momencie. Czujnik ruchu, nawet jeżeli nie jest w zestawie dołączony, to bez problemu można zakupić. Jednak wiele reflektorów zewnętrznych w swoim wyposażeniu posiada to udogodnienie. W przypadku lampy ogrodowej z czujnikiem ruchu wszelka specyfikacja i informacje są dołączone przez producentów do instrukcji użytkowania.

Korzyści czujnika ruchu – jakie są

Do głównych zadań czujnika ruchu jest dystrybuowanie światła w momencie koniecznym. Oczywiście, możemy zapalić lampy włącznikami – jednak co w przypadku gdy na przykład niesiemy tacę z mięsem na grilla? Dzięki czujnikowi ruchu ten problem znika. Światło zapali się oraz zgaśnie samo.

Producent oświetlenia Polux

Marka Polux działa pod szyldem firmy Sanico Electronics Polska. Od 2002 roku dostarcza klientom oświetlenie do ogrodu w najróżniejszych kategoriach. Również reflektory zewnętrzne Polux są polecamy produktem dla każdego. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą tej marki. Jest ona gwarancją jakości i trwałości każdej lampy ogrodowej.