na stronę

Oprawy ogrodowe

Lampa wisząca zewnętrzna Marseille 8620 Rabalux

Lampa wisząca zewnętrzna Marseille 8620 Rabalux, zaprojektowana w stylu klasycznym, w metalowej oprawie w kolorze czarnym.

98,89 zł Dostępny
Lampa ogrodowa Marseille 8619 Rabalux

Lampa ogrodowa Marseille 8619 Rabalux. Lampa na cokół, zaprojektowana w stylu klasycznym.  Metalowa oprawa w kolorze czarnym o wysokości 29,7 cm i IP44.

85,50 zł Dostępny
Latarnia ogrodowa Marseille 8568 Rabalux

Latarnia ogrodowa Marseille 8568 Rabalux. Lampa ogrodowa zaprojektowana w stylu klasycznym i retro. Metalowa oprawa w kolorze czarnym z IP44. Wysokość - 1 metr.

131,60 zł Dostępny
Latarnia ogrodowa Marseille 8569 Rabalux

Latarnia ogrodowa potrójna Marseille 8569 Rabalux. Lampa ogrodowa zaprojektowana w stylu klasycznym, w metalowej oprawie w kolorze czarnym. Potrójny klosz o mocy MAX 60W z gwintem E27. Wysokość - 1710 mm.

435,38 zł Dostępny
Kinkiet zewnętrzny Marseille 8618 Rabalux

Kinkiet elewacyjny Marseille 8618 Rabalux, lampa zewnętrzna elewacyjna, zaprojektowana w stylu klasycznym, w metalowej oprawie w kolorze czarnym.

77,78 zł Dostępny
Kinkiet zewnętrzny Marseille 8578 Rabalux

Kinkiet elewacyjny Marseille 8578 Rabalux, z czujnikiem ruchu, lampa zewnętrzna elewacyjna, zaprojektowana w stylu klasycznym, w metalowej oprawie w kolorze czarnym.

119,89 zł Dostępny
Kinkiet zewnętrzny Marseille 8570 Rabalux

Kinkiet elewacyjny Marseille 8570 Rabalux, lampa zewnętrzna elewacyjna, zaprojektowana w stylu klasycznym, w metalowej oprawie w kolorze czarnym.

67,89 zł Dostępny
Kinkiet zewnętrzny Marseille 8617 Rabalux

Kinkiet elewacyjny Marseille 8617 Rabalux, lampa zewnętrzna elewacyjna, zaprojektowana w stylu klasycznym, w metalowej oprawie w kolorze czarnym.

74,85 zł Dostępny
Słupek ogrodowy Velence 8209 Rabalux

Lampa ogrodowa stojąca Velence 8209. Słupek o wysokości 1.050 mm, zaprojektowany w stylu klasycznym. Oprawa w kolorze białym do oświetlenia zewnętrznego ogrodu lub tarasu.

109,00 zł Dostępny
Lampa ogrodowa na cokół Velence 8205 Rabalux

Lampa ogrodowa na cokół Velence 8205. Zaprojektowana w stylu klasycznym. Oprawa w kolorze białym, pasującym do oświetlenia zewnętrznego domu, drzwi wejściowych oraz tarasu.

47,79 zł Dostępny
Kinkiet zewnętrzny Velence 8201 Rabalux

Kinkiet elewacyjny Velence 8201, zaprojektowana w stylu klasycznym, z oprawą w kolorze białym, do oświetlenia zewnętrznego domu, zarówno drzwi wejściowych, jak i tarasu.

45,46 zł Dostępny
Kinkiet zewnętrzny Velence 8203 Rabalux

Kinkiet elewacyjny Velence 8203, zaprojektowana w stylu klasycznym, z oprawą w kolorze białym, do oświetlenia zewnętrznego domu, zarówno drzwi wejściowych, jak i tarasu.

45,46 zł Dostępny
Promocja - 25,41 zł
Promocja!
Kinkiet zewnętrzny Velence 8217 Rabalux

Kinkiet elewacyjny Velence 8217, z czujnikiem zmierzchu i ruchu, zaprojektowana w stylu klasycznym, z oprawą w kolorze czarnym, do oświetlenia zewnętrznego domu, zarówno drzwi wejściowych, jak i tarasu.

106,86 zł 81,45 zł Dostępny
Kinkiet zewnętrzny Velence 8202 Rabalux

Kinkiet elewacyjny Velence 8202. Zaprojektowany w stylu klasycznym z oprawą w kolorze czarnym. Lampa o wysokości 350 mm.

44,68 zł Dostępny
Kinkiet zewnętrzny Black Torch 8146 Rabalux

Kinkiet elewacyjny Black torch 8146, z czujnikiem ruchu. Czarna oprawa w stylu nowoczesnym. Wysokość 365 mm. Stopień ochrony IP44.

84,88 zł Dostępny
Kinkiet zewnętrzny Black Torch 8145 Rabalux

Kinkiet elewacyjny Black torch 8145. Czarna oprawa w stylu nowoczesnym. Wysokość 365 mm. Szerokość 73 mm.

43,90 zł Dostępny

Oprawy ogrodowe dla Twojego ogrodu

Wiosenne porządku w ogrodzie zakończyły się powodzeniem? W takim razie nadchodzi najprzyjemniejszy czas  – wieczorny odpoczynek w towarzystwie wspaniałych ludzi lub po prostu wieczór przy dobrym filmie lub książce i kawie. Aby wykorzystać takie chwile w altanie w najprzyjemniejszy sposób nie można jednak zapominać o tym, by je odpowiednio rozświetlić. Sklep z oświetleniem zewnętrznym i ogrodowym Luminatione.pl przygotował dla Państwa ofertę zawierającą oprawy ogrodowe. Z pewnością znajdą Państwo modele pasujące do każdej aranżacji!

Jak dobrze wybrać lampy ogrodowe

Chociaż wybór odpowiednich opraw i lamp do ogrodu to należy do najprostszych, nie jest on niewykonalny! Przy odpowiednim, planistycznym, podejściu do tematu z pewnością wybierzemy takie oprawy, które rozświetlą nasz ogród w satysfakcjonujący nas sposób. Przy wyborze opraw ogrodowych warto kierować się przede wszystkim trzema rzeczami – źródło światła do oprawy, miejsce, w którym oprawa będzie zamontowana oraz sposób, w jaki będzie zasilana. Jest to uwarunkowane przygotowaniem przez producentów bardzo szerokiej oferty pod kątem rodzaju lamp i opraw ogrodowych.

Rozeznanie po oprawach ogrodowych – jakie są rodzaje

Oprawy ogrodowe występują zazwyczaj w takich samych kategoriach produktowych co lampy ogrodowe, z tą różnicą, że do każdej oprawy ogrodowej mamy możliwość wyboru źródła światła – LED, tradycyjnego lub np. solarnego. Możemy więc uznać, że jako oprawa ogrodowa może występować zarówno kinkiet elewacyjny, prezentujący się idealnie na ścianie za altaną, na tarasie lub po prostu na elewacji budynku. Oprawą ogrodową może być również lampa na cokół, do której dopasujemy np. żarówki LED, które bardzo korzystnie wpłyną na wysokość naszego rachunku. Oprawy ogrodowe warto również podzielić ze względu na wysokość. A to dlatego, że w zależności od niej, możemy dobrać miejsce docelowe instalacji i montażu lampy ogrodowej. Niskie oprawy ogrodowe będą idealne by oświetlać drogę prowadzącą do ogrodu lub wybranego przez nas miejsca. Mogą też sprawdzić się przed domem – oświetlając w sposób niebanalny podjazd przed garażem. Wysokie oprawy ogrodowe, takie jak np. latarnie ogrodowe znajdą swoje zastosowanie na ogrodzie, wystając majestatycznie niczym żyrafy znad kwitnących krzewów.

Oprawy ogrodowe z czujnikiem ruchu

Właściciele ogrodów – nie tylko aranżacji kwiatowych, ale także tych z warzywami – znają to uczucie, gdy przepyszne plony marchewek i rzodkiewek zostały wyjedzone w nocy przez szkodniki. Oczywiście popularny strach na wróble pilnował posesji – jednak przy zachmurzonym, nocnym niebie nie był kompletnie żadną przeszkodą dla kun, lisów czy innych zwierząt. Jest na to rozwiązanie – oprawy i lampy ogrodowe z czujnikami ruchu. Ten konkretny rodzaj oświetlenia ogrodowego zapali się w momencie, gdy nieprzyjaciel przekroczy granicę, w którą skierowany jest czujnik. Oprawy ogrodowe z czujnikiem ruchu są również dostępne w naszym sklepie – polecamy przede wszystkim lampy solarne i lampy LED z czujnikiem ruchu.

Jak długo świecą oprawy ogrodowe solarne

Jednym z najprężniej rozwijających się trendów w oświetleniu zewnętrznym są lampy solarne. Ich montaż i instalacja w ogrodzie niesie ze sobą wiele korzyści dla użytkowników. Przede wszystkim mają one bardzo dobry wpływ na środowisko, wysokość rachunków i komfort użytkowania. Oprawy solarne zapalają się automatycznie po zmroku, korzystając z skumulowanej w ciągu dnia energii słonecznej magazynowanej w akumulatorze. Na przestrzeni lat ich postrzeganie i popularność uległa sporej zmianie na plus, ponieważ są już dostępne lampy solarne nie tylko dekoracyjne, ale przede wszystkim wydajnościowe. Ten rodzaj opraw jest również dostępny w wielu wariantach designerskich – klient może więc postawić w swoim ogrodzie lampy solarne wyglądające jak kule, kamień czy stożek.