na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 89 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 89 elementów

Kinkiety ogrodowe i zewnętrzne – lepszy efekt elewacji

Ciepły, letni wieczór z książką w altanie czy na tarasie? Powrót ze wspaniałego wieczoru ze znajomymi zakończył się kolejną nieudaną próbą trafienia kluczem do zamka w drzwiach? Co sprawi, że podążanie ogrodową ścieżką czy zejście do piwniczki nie zakończy się kontuzją? Na każde z tych pytań odpowiedzią pośrednio lub nie będą kinkiety zewnętrzne. Ten konkretny rodzaj oświetlenia zewnętrznego niesie ze sobą wiele zalet – jak je wykorzystać oraz w którym miejscu przymocować kinkiet?

Zalety i design kinkietów zewnętrznych

Kinkiety zewnętrzne dostępne są w ofercie sklepu z oświetleniem Luminatione.pl w bardzo dużej ilości. Jest to spowodowane atrakcyjnością i zainteresowaniem tym rodzajem oświetlenia zewnętrznego. Główną zaletą jest ich wielofunkcyjność. Kinkiety ogrodowe mogą zostać przy montażu skierowane w poprzek, do góry oraz do dołu – w zależności od wybranego przez nas kierunku – światło inaczej będzie oddziaływało na otoczenie. Co więcej, produkty te są projektowane z myślą o ozdobie ścian elewacyjnych. Stąd też kinkiety elewacyjne – ogrodowe i zewnętrzne występują w wielu stylach takich jak rustykalny, klasyczny, dekoracyjny oraz nowoczesny.

Lampy zewnętrzne typu kinkiet - rodzaje w naszym sklepie

W naszym sklepie znajdą Państwo wiele rodzajów oświetlenia kinkietowego takiego jak:

  • kinkiety zewnętrzne z czujnikiem ruchu - idealne dla osób, które cenią bezpieczeństwo i wygodę. Czujnik ruchu w lampie ściennej włączy światło na zewnątrz wtedy, kiedy to potrzebne.
  • kinkiety zewnętrzne led - technologia diod elektroluminescencyjnych bez wątpienia zmieniła rynek oświetlenia zewnętrznego, w tym także modele lamp kinkietowych - oszczędność i trwałość w jednym.
  • kinkiety nowoczesne - nowoczesne kinkiety zewnętrzne nadadzą elewacji dodatkowego animuszu, który doskonale pasować będzie do nowoczesnych stylistyk.
  • kinkiety klasyczne - domy, które zostały zbudowane w zgodzie ze stylem rustykalnym, brytyjskim i klasycznym mogą zostać wzbogacone o lampy zewnętrzne kinkietowe w stylu klasycznym.

Producenci kinkietów zewnętrznych

W sklepie online Luminatione.pl dostępny jest asortyment od czołowych, europejskich producentów kinkietów zewnętrznych. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą kinkietów ogrodowych Rabalux oraz kinkietów zewnętrznych Polux. Każda z firm gwarantuje najwyższą jakość w przystępnych cenach. Co ważne, uwaga tych marek skupia się na szczegółach wykonania – producenci dbają o to, aby klient otrzymywał produkt, który nie tylko będzie ładnie prezentował się na ścianie. Wybierając produkty od Rabalux i Polux można liczyć na bardzo długi cykl użytkowania - także w przypadku lamp kinkietowych.

Ważna jest wytrzymałość oświetlenia ściennego

Każdy rodzaj oświetlenia zewnętrznego, w tym również kinkiety zewnętrzne narażone są w dużym stopniu na oddziaływanie czynników atmosferycznych. Wiosną, latem oraz jesienią na deszcz, natomiast w trakcie zimy – na śnieg. Warto więc wybrać lampę, która jest wyposażona w odpowiedni stopień ochrony, tzw. IP (Ingress Protection). Zalecanymi modelami są modele o stopniu ochrony IP44 lub IP65. Pierwsza z cyfr oznacza ochronę przed ciałami obcymi i pyłami, druga ma znaczenie w przypadku wilgoci. Na naszym Blogu znajdą Państwo informację jak poprawnie rozczytywać powyższe wskaźniki.

Żarówka LED czy tradycyjna – jaką wybrać do kinkietu zewnętrznego.

W teorii nie ma znaczenia jaką żarówkę wybierzemy do kinkietów zewnętrznych. Jeżeli wybrany przez nas model posiada uniwersalną oprawę jak na przykład E27, można do niej dokupić żarówkę żarową, halogenową czy też żarówkę LED. Radzimy jednak rozważyć zakup żarówek LED, ze względu na ich właściwości- wydłużona żywotność, niższe zużycie energii, zapewniają natychmiast 100% jasności i co istotne – nie zawierają rtęci.