na stronę

Latarnie ogrodowe

Lampa ogrodowa Creek czarny 184 cm 15385/30/16 Philips

Lampa ogrodowa wysoka Creek o numerze katalogowym 15385/30/16, w stylu nowoczesnym, w czarnej aluminiowej oprawie o wysokości 184 cm, trzy klosze z gwintem na żarówki E27 max 60W, do oświetlenia ogrodu, podjazdu, parkingu, alejek w parku.

549,00 zł Dostępny
Latarnia ogrodowa TORONTO 8460 Rabalux

Lampa ogrodowa wysoka TORONTO o numerze katalogowym 8460, 230 cm, w kolorze złota antycznego, z trzema gniazdami na żarówki E27, do oświetlenia podjazdu, ścieżek w ogrodzie.

790,00 zł Dostępny
Słupek ogrodowy Velence 8240 Rabalux

Słupek ogrodowy Velence 8240, w stylu klasycznym, 105 cm, oprawa w kolorze złota antycznego, z gniazdem na żarówkę E27, do oświetlenia podjazdu, ścieżek, kompozycji roślinnych w ogrodzie.

140,00 zł Dostępny
Słupek ogrodowy PALMA 8540 Rabalux

Słupek ogrodowy PALMA o numerze katalogowym 8540, 100 cm, metalowa czarna oprawa, z gniazdem na żarówkę E27, do oświetlenia podjazdu, ścieżek, kompozycji roślinnych w ogrodzie.

139,00 zł Dostępny
Słupek ogrodowy KONSTANZ 8248 Rabalux

Lampa ogrodowa stojąca KONSTANZ o numerze katalogowym 8248, w czarnej metalowej oprawie, 200 cm, z trzema kloszami z  gniazdem na żarówki E27, do oświetlenia podjazdu i ścieżek w ogrodzie.

570,00 zł Dostępny
Słupek ogrodowy KONSTANZ 8247 Rabalux

Lampa ogrodowa stojąca KONSTANZ o numerze katalogowym 8247, w czarnej metalowej oprawie, 120 cm, z gniazdem na żarówki E27, do oświetlenia podjazdu, tarasu, schodów i ścieżek w ogrodzie.

199,00 zł Dostępny
Latarnia ogrodowa MIAMI 8675 Rabalux

Lampa ogrodowa wysoka  MIAMI o numerze katalogowym 8675, 195 cm, trzy oprawy koloru złota antycznego, z gwintem na żarówkę E27, do oświetlenia ogrodu, bramy wjazdowej, podjazdu, schodów i ścieżek.

470,00 zł Dostępny
Słupek ogrodowy MIAMI 8674 Rabalux

Lampa ogrodowa stojąca MIAMI o numerze katalogowym 8674, 100 cm,  w oprawie koloru złota antycznego, z gwintem na żarówkę E27, do oświetlenia bramy wjazdowej, podjazdu, tarasu, schodów i ścieżek.

155,00 zł Dostępny
Słupek ogrodowy ARNE 311931 Polux

Lampa ogrodowa stojąca ARNE, o numerze katalogowym 311931, 100 cm, w czarnej stalowej oprawie, z trzonkiem na żarówkę E27, do oświetlenia podjazdu, tarasu, schodów i ścieżek.

105,00 zł Dostępny
Słupek ogrodowy FLORENCJA 302595 Polux

Lampa stojąca zewnętrzna FLORENCJA o numerze katalogowym 302595, 100 cm, w aluminiowej oprawie w kolorze patyny, z trzonkiem na żarówkę E27, do oświetlenia bramy, werandy, drzwi wejściowych, tarasowych, elewacji.

71,00 zł Dostępny
Słupek ogrodowy AMUR I 4694 Nowodvorski Lighting

Lampa ogrodowa stojąca AMUR I o numerze katalogowym 4694, 1,15 m, aluminiowa oprawa w miedzianym kolorze, z gniazdem na żarówkę E27, do oświetlenia podjazdu, ścieżek i kompozycji roślinnych w ogrodzie.

298,89 zł Dostępny
Słupek ogrodowy MISTRAL I 3394 Nowodvorski Lighting

Lampa ogrodowa stojąca MISTRAL I o numerze katalogowym 3394 firmy Nowodvorski Lighting, 100 cm, aluminiowa oprawa w kolorze grafitowym, z gniazdem na żarówkę E27, do oświetlenia podjazdu, ścieżek, kompozycji roślinnych.

398,89 zł Dostępny
Słupek ogrodowy SPIKE LED 9098 Nowodvorski Lighting

Lampa ogrodowa stojąca SPIKE LED o numerze katalogowym 9098, 65 cm, aluminiowa w kolorze czarnym, do oświetlania podjazdu, ścieżek w ogrodzie, tarasu, kompozycji roślinnych.

198,89 zł Dostępny
Słupek ogrodowy TYBR I 4685 Nowodvorski Lighting

Lampa ogrodowa stojąca TYBR I o numerze katalogowym 4685, w stylu klasycznym, w aluminiowej oprawie w kolorze złota antycznego, do oświetlenia podjazdu, ogrodu.

264,00 zł Dostępny
Słupek ogrodowy LIDA 8658 Rabalux

Lampa stojąca ogrodowa LIDA o numerze katalogowym 8658, 52 cm, w stylu nowoczesnym. z antracytową oprawą i białym kloszem, na taras, werandę.

450,00 zł Dostępny
Słupek ogrodowy LIDA 8659 Rabalux

Lampa stojąca ogrodowa LIDA o numerze katalogowym 8659, 150 cm, w stylu nowoczesnym. z antracytową oprawą i białym kloszem, na taras, czy werandę.

690,00 zł Dostępny

Latarnia ogrodowa – prywatny, oświetlony park

Dla osób uwielbiających wieczorne spacery w parku posiadamy fantastyczną wiadomość! W naszym sklepie z oświetleniem zewnętrznym mogą Państwo nabyć prywatne latarnie ogrodowe, dzięki którym zbudujecie klimat miejskiego parku tuż przed własnymi oczami.

Lampy zewnętrzne przedstawiające się w postaci latarni ogrodowych są bardzo popularnym produktem, występujących na ulicach miast od kilkudziesięciu lat. Ich przydatność widoczna jest nocami, kiedy to odkrywają przed nami piękno nocnego życia lasu lub parku i istot w nich mieszkających. Jednakże, design lamp stosowanych w parkach, przy drogach lub laskach różni się od latarni ogrodowych dekoracyjnych. Jakie są te różnice? Odpowiadamy poniżej!

Różnice i rodzaje w latarniach ogrodowych

Producenci latarni ogrodowych starają się dzielić je również ze względu na miejsce przeznaczenia. Dlatego też, popularne latarnie oświetleniowe, które spotykamy na ulicach czy innych ciemniejszych zakamarkach miast są projektowane w sposób prosty, wytrzymały – najczęściej z żeliwa. Te modele lamp są olbrzymie, sięgają do 4 metrów i nierzadko pozbawione są jakichkolwiek elementów ozdobnych. Gdy jednak mówimy o dekoracyjnych latarniach ogrodowych, przystosowanych do użytku prywatnego – tutaj zaczyna się zabawa! Producenci tacy jak ROSA dbają o to by klient indywidualny miał możliwość szerokiego wyboru również pod względem ceny jak i designu czy wykonania.

Dlatego też wśród modeli latarni ogrodowych dostępne są lampy o różnej wysokości, w stylu klasycznym lub nowoczesnym, czarne lub białe czy wykonane z aluminium lub żeliwa. Oczywiście jest to spowodowane różnością w gustach użytkowników – przy aranżacji ogrodu w stylu skandynawskim postawimy na aluminiowe, minimalistyczne lampy a podczas urządzania podjazdu wybierzemy latarnię w stylu rustykalnym, wykonaną z żeliwa.

Solarne latarnie ogrodowe – ekologiczne rozwiązanie

Oczywiście tak jak w przypadku lamp ogrodowych i oświetlenia zewnętrznego, tak w przypadku latarni ogrodowych mamy możliwość zakupu latarni ogrodowych solarnych. Takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim nie musimy się martwić o instalację elektryczną, a co za tym idzie – zmniejszymy rachunek za prąd. Zakup lamp solarnych polecamy osobą, które wyrażają chęć dbania o środowisko, ponieważ ich źródłem światła są promienie słoneczne. Przypomnienie: wydajność lamp solarnych jest uzależniona od pogody. Więcej w tym temacie przeczytają Państwo na naszym blogu.

Czy latarnie ogrodowe muszą mieć fundament? Jak montować latarnie ogrodowe

Wiele modeli latarni ogrodowych nadaje się do montażu na różnych podłożach. Występują modele lamp typu latarnia, które wystarczy postawić na mocno utwardzonym gruncie. Są jednak także modele, które wymagają instalacji bezpośrednio w ziemi pod lampą fundamentu – najlepiej betonowego. Podobnie może być także w przypadku latarni ogrodowej. Tutaj z pomocą przyjdzie instrukcja montażu, która w sposób prosty wyjaśnia, w jaki sposób wybrany przez nas rodzaj I model latarni ogrodowej należy montować. Wskazówka - podczas instalacji latarni ogrodowych, powinno się zwrócić szczególną uwagę na to, aby lampa wytrzymywała napór wiatru. Zachęcamy do wcześniejszego zaplanowania umiejscowienia latarni oraz upewnienia się, że wybrana przez nas lokalizacja będzie spełniała odpowiednie wymogi.

Czy wysokość latarni ogrodowej ma znaczenie?

Okazuje się, że tak. Dotyczy to jednak zamówień publicznych I firm, które na swojej posesji, tuż przy płocie, chcieliby postawić latarnie ogrodowe. W takich przypadkach należy zapoznać się z przepisami dotyczącymi między innymi ograniczenia zanieczyszczenia świetlnego, podwyższenia jakości życia, bezpieczeństwem montażu itp. Jeżeli mowa jednak o montażu latarni ogrodowej na własnym ogródku, jej wysokość może być potraktowana jako sprawa niższego priorytetu. Oczywiście należy pamiętać, aby dla naszego komfortu użytkowania, lampa była zamontować tak, by nie oślepiać ani nas, ani sąsiednich budynków. Latarnie ogrodowe dostępne są w wielu wysokościach, tak aby każdy mógł znaleźć jedyną I wyjątkową, która przypadnie do jego gustu. Do najpopularniejszych latarni ogrodowych wśród naszych klientów należą latarnie o wysokości wyższej niż 150 centymetrów. Ciekawostka – lampy poniżej tej wysokości technicznie uznawane jako latarnie nie są. Lampy poniżej 150 centymetrów wysokości mogą być lampami cokołowymi oraz słupkami oświetleniowymi.

Gdzie postawić latarnie ogrodową?

Latarnie ogrodowe na prywatnych posesjach mogą być instalowane w dowolnie wybranym przez nas miejscu. Tuż przy furtce wejściowej, w ogrodzie wzdłuż ścieżek czy też obok bramy wjazdowej. Możliwości są tak naprawdę nieograniczone. Należy jednak pamiętać o tym, aby zbyt mocno świecąca latarnia lub nieprawidłowo ustawiona nie narażała na niedogodności sąsiednich okien.

Latarnie ogrodowe z czujnikiem ruchu – czy warto

Oświetlenie zewnętrzne wykorzystujące czujniki ruchu posiada bardzo dużo zalet. Nie inaczej jest w przypadku latarni ogrodowych z czujnikiem ruchu. Takie rozwiązanie jest przede wszystkim praktyczne - światło uruchamiane jest wtedy, kiedy ktoś zbliża się do latarni. To z kolei przekłada się znacząco na wzrost bezpieczeństwa na terenie posesji. Czujnik ruchu wpływa także korzystnie na obniżenie rachunków za prąd. Z racji tego, że lampa świeci tylko wtedy, kiedy jest to konieczne, spada pobór energii. Pozwala to użytkownikowi na jednoczesną dbałość o swój portfel I ekologię.