Latarnie ogrodowe (Jest 9 produktów.)

Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów
Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów

Latarnia ogrodowa – prywatny, oświetlony park

Dla osób uwielbiających wieczorne spacery w parku posiadamy fantastyczną wiadomość! W naszym sklepie z oświetleniem zewnętrznym mogą Państwo nabyć prywatne latarnie ogrodowe, dzięki którym zbudujecie klimat miejskiego parku tuż przed własnymi oczami.

Lampy zewnętrzne przedstawiające się w postaci latarni ogrodowych są bardzo popularnym produktem, występujących na ulicach miast od kilkudziesięciu lat. Ich przydatność widoczna jest nocami, kiedy to odkrywają przed nami piękno nocnego życia lasu lub parku i istot w nich mieszkających. Jednakże, design lamp stosowanych w parkach, przy drogach lub laskach różni się od latarni ogrodowych dekoracyjnych. Jakie są te różnice? Odpowiadamy poniżej!

Różnice i rodzaje w latarniach ogrodowych

Producenci latarni ogrodowych starają się dzielić je również ze względu na miejsce przeznaczenia. Dlatego też, popularne latarnie oświetleniowe, które spotykamy na ulicach czy innych ciemniejszych zakamarkach miast są projektowane w sposób prosty, wytrzymały – najczęściej z żeliwa. Te modele lamp są olbrzymie, sięgają do 4 metrów i nierzadko pozbawione są jakichkolwiek elementów ozdobnych. Gdy jednak mówimy o dekoracyjnych latarniach ogrodowych, przystosowanych do użytku prywatnego – tutaj zaczyna się zabawa! Producenci tacy jak ROSA dbają o to by klient indywidualny miał możliwość szerokiego wyboru również pod względem ceny jak i designu czy wykonania.

Dlatego też wśród modeli latarni ogrodowych dostępne są lampy o różnej wysokości, w stylu klasycznym lub nowoczesnym, czarne lub białe czy wykonane z aluminium lub żeliwa. Oczywiście jest to spowodowane różnością w gustach użytkowników – przy aranżacji ogrodu w stylu skandynawskim postawimy na aluminiowe, minimalistyczne lampy a podczas urządzania podjazdu wybierzemy latarnię w stylu rustykalnym, wykonaną z żeliwa.

Solarne latarnie ogrodowe – ekologiczne rozwiązanie

Oczywiście tak jak w przypadku lamp ogrodowych i oświetlenia zewnętrznego, tak w przypadku latarni ogrodowych mamy możliwość zakupu latarni ogrodowych solarnych. Takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim nie musimy się martwić o instalację elektryczną, a co za tym idzie – zmniejszymy rachunek za prąd. Zakup lamp solarnych polecamy osobą, które wyrażają chęć dbania o środowisko, ponieważ ich źródłem światła są promienie słoneczne. Przypomnienie: wydajność lamp solarnych jest uzależniona od pogody. Więcej w tym temacie przeczytają Państwo na naszym blogu.

Czy latarnie ogrodowe muszą mieć fundament? Jak montować latarnie ogrodowe

Wiele modeli latarni ogrodowych nadaje się do montażu na różnych podłożach. Występują modele lamp typu latarnia, które wystarczy postawić na mocno utwardzonym gruncie. Są jednak także modele, które wymagają instalacji bezpośrednio w ziemi pod lampą fundamentu – najlepiej betonowego. Podobnie może być także w przypadku latarni ogrodowej. Tutaj z pomocą przyjdzie instrukcja montażu, która w sposób prosty wyjaśnia, w jaki sposób wybrany przez nas rodzaj I model latarni ogrodowej należy montować. Wskazówka - podczas instalacji latarni ogrodowych, powinno się zwrócić szczególną uwagę na to, aby lampa wytrzymywała napór wiatru. Zachęcamy do wcześniejszego zaplanowania umiejscowienia latarni oraz upewnienia się, że wybrana przez nas lokalizacja będzie spełniała odpowiednie wymogi.

Czy wysokość latarni ogrodowej ma znaczenie?

Okazuje się, że tak. Dotyczy to jednak zamówień publicznych I firm, które na swojej posesji, tuż przy płocie, chcieliby postawić latarnie ogrodowe. W takich przypadkach należy zapoznać się z przepisami dotyczącymi między innymi ograniczenia zanieczyszczenia świetlnego, podwyższenia jakości życia, bezpieczeństwem montażu itp. Jeżeli mowa jednak o montażu latarni ogrodowej na własnym ogródku, jej wysokość może być potraktowana jako sprawa niższego priorytetu. Oczywiście należy pamiętać, aby dla naszego komfortu użytkowania, lampa była zamontować tak, by nie oślepiać ani nas, ani sąsiednich budynków. Latarnie ogrodowe dostępne są w wielu wysokościach, tak aby każdy mógł znaleźć jedyną I wyjątkową, która przypadnie do jego gustu. Do najpopularniejszych latarni ogrodowych wśród naszych klientów należą latarnie o wysokości wyższej niż 150 centymetrów. Ciekawostka – lampy poniżej tej wysokości technicznie uznawane jako latarnie nie są. Lampy poniżej 150 centymetrów wysokości mogą być lampami cokołowymi oraz słupkami oświetleniowymi.

Gdzie postawić latarnie ogrodową?

Latarnie ogrodowe na prywatnych posesjach mogą być instalowane w dowolnie wybranym przez nas miejscu. Tuż przy furtce wejściowej, w ogrodzie wzdłuż ścieżek czy też obok bramy wjazdowej. Możliwości są tak naprawdę nieograniczone. Należy jednak pamiętać o tym, aby zbyt mocno świecąca latarnia lub nieprawidłowo ustawiona nie narażała na niedogodności sąsiednich okien.

Latarnie ogrodowe z czujnikiem ruchu – czy warto

Oświetlenie zewnętrzne wykorzystujące czujniki ruchu posiada bardzo dużo zalet. Nie inaczej jest w przypadku latarni ogrodowych z czujnikiem ruchu. Takie rozwiązanie jest przede wszystkim praktyczne - światło uruchamiane jest wtedy, kiedy ktoś zbliża się do latarni. To z kolei przekłada się znacząco na wzrost bezpieczeństwa na terenie posesji. Czujnik ruchu wpływa także korzystnie na obniżenie rachunków za prąd. Z racji tego, że lampa świeci tylko wtedy, kiedy jest to konieczne, spada pobór energii. Pozwala to użytkownikowi na jednoczesną dbałość o swój portfel I ekologię.