na stronę

Lampy na cokół

Słupek ogrodowy LED Dresden 8440 Rabalux

Słupek ogrodowy Dresden 8440, z niewymiennym źródłem światła LED. Oprawa wykonana ze stali nierdzewnej. Wysokość - 96 cm.

260,00 zł Dostępny
Kula ogrodowa GARDEN BALL XXL KTGBXXL Kobi

Lampa ogrodowa GARDEN BALL XXL o numerze katalogowym KTGBXXL, szara kula o  średnicy 57 cm, z gniazdem na żarówkę E27, oświetlenie ozdobne ogrodu, tarasu, podjazdu.

355,00 zł Dostępny
Kula ogrodowa GARDEN BALL XL KTGBXL Kobi

Lampa ogrodowa GARDEN BALL XL o numerze katalogowym KTGBXL, szara kula o  średnicy 45 cm, z gniazdem na żarówkę E27, oświetlenie ozdobne ogrodu, tarasu, podjazdu.

259,00 zł Dostępny
Kula ogrodowa GARDEN BALL S KTGB Kobi

Lampa ogrodowa GARDEN BALL S o numerze katalogowym KTGBS, szara kula, z gniazdem na żarówkę E27, oświetlenie ozdobne ogrodu, tarasu, podjazdu.

145,00 zł Dostępny
Kula ogrodowa GARDEN BALL M KTGBM Kobi

Lampa ogrodowa GARDEN BALL M o numerze katalogowym KTGBM, szara kula, z gniazdem na żarówkę E27, oświetlenie ozdobne ogrodu, tarasu, podjazdu.

152,00 zł Dostępny
Kula ogrodowa GARDEN BALL L KTGBL Kobi

Lampa ogrodowa GARDEN BALL L o numerze katalogowym KTGBL, szara kula, z gniazdem na żarówkę E27, oświetlenie ozdobne ogrodu, tarasu, podjazdu.

212,00 zł Dostępny
Słupek ogrodowy AQUATIQUE SLI011003CW Spectrum LED

Lampa ogrodowa stojąca AQUATIQUE, o numerze katalogowym SLI011003CW, 50 cm, szara aluminiowa oprawa LED, zimna biel, do oświetlenia podjazdu, tarasu, schodów i ścieżek.

275,00 zł Dostępny
Słupek ogrodowy TORONTO 8383 Rabalux

Lampa ogrodowa stojąca TORONTO o numerze katalogowym 8383, 49 cm, w kolorze złota antycznego, z gniazdem na żarówki E27, do oświetlenia podjazdu, ścieżek w ogrodzie.

160,00 zł Dostępny
Lampa ogrodowa na cokół Velence 8236 Rabalux

Słupek ogrodowy niski Velence 8236, w stylu klasycznym, 40 cm, oprawa w kolorze złota antycznego, z gniazdem na żarówkę E27, do oświetlenia podjazdu, ścieżek, kompozycji roślinnych w ogrodzie.

53,00 zł Dostępny
Słupek ogrodowy LED TUCSON 8159 Rabalux

Lampa ogrodowa stojąca TUCSON, o numerze katalogowym 8159, 30 cm, oprawa ze stali nierdzewnej z wbudowanym źródłem światła LED 7W, do oświetlenia podjazdu, tarasu, schodów i ścieżek, kompozycji roślinnych.

75,00 zł Dostępny
Słupek ogrodowy LED ROSTOCK 8789 Rabalux

Lampa ogrodowa stojąca ROSTOCK, o numerze katalogowym 8789, 45 cm, oprawa ze stali nierdzewnej z wbudowanym źródłem światła LED 7W, do oświetlenia podjazdu, tarasu, schodów i ścieżek, kompozycji roślinnych.

165,00 zł Dostępny
Słupek ogrodowy PESCARA 8744 Rabalux

Słupek ogrodowy PESCARA, 85 cm, lampa LED w antracytowej aluminiowej oprawie, na żarówki z gwintem E27, do oświetlenia podjazdu, ścieżek w ogrodzie.

239,00 zł Dostępny
Słupek ogrodowy PESCARA 8759 Rabalux

Słupek ogrodowy PESCARA, 85 cm, lampa LED w brązowej aluminiowej oprawie, na żarówki z gwintem E27, do oświetlenia podjazdu, ścieżek w ogrodzie.

239,00 zł Dostępny
Lampa na cokół PALMA 8537 Rabalux

Słupek ogrodowy niski PALMA o numerze katalogowym 8537, 36 cm, metalowa czarna oprawa, z gniazdem na żarówkę E27, do oświetlenia podjazdu, ścieżek, kompozycji roślinnych w ogrodzie.

108,00 zł Dostępny
Słupek ogrodowy ODESSA 8165 Rabalux

Lampa ogrodowa stojąca ODESSA o numerze katalogowym 8165, 53 cm, w oprawie koloru brązu antycznego, z gwintem na żarówkę E27, na cokół, do oświetlenia bramy wjazdowej, podjazdu, tarasu, schodów i ścieżek.

206,00 zł Dostępny
Lampa na cokół MIAMI 8672 Rabalux

Słupek ogrodowy niski MIAMI o numerze katalogowym 8672, 31 cm,  w oprawie koloru złota antycznego, z gwintem na żarówkę E27, na cokół, do oświetlenia bramy wjazdowej, podjazdu, tarasu, schodów i ścieżek.

95,00 zł Dostępny

Lampy na cokół – historia przeplatana z nowoczesnością

Czy zastanawiali się Państwo skąd wzięło się określenie lamp cokołowych? Wychodząc od definicji cokołu, jest on obecny w architekturze już od dawnych lat. Początkowo cokoły miały duże znaczenie w konstrukcjach budynków i rzeźb, jednak z czasem stały się one tylko dekoracją. Słowo cokół jest synonimem podstawy, na której coś zostało postawione lub zbudowane. Tak też jest skonstruowana lampa cokołowa – przeważnie modele tych lamp pojawiają się w towarzystwie podstawy. Są jednak wyjątki!

Oświetlenie zewnętrzne w wersji mini czyli lampy cokołowe

W naszym sklepie znajdą Państwo wiele rodzajów lamp ogrodowych. Wśród nich występuje również gromadka niewielkich, można rzec niskich, lamp na cokół. Ich wymiary wysokości kształtują się przeważnie na poziomie pomiędzy 40 a 50 cm. Producenci określają lampy cokołowe jako idealne do oświetlania dróżek ogrodowych, ze względu na ich możliwości montażowe.

Jak zamontować lampy cokołowe

Większość modeli lampy na cokół zawiera przeważnie podstawę do mocowania przyziemnego. Dzięki temu możemy ulokować taką lampę zewnętrzną na chodniku, podjeździe lub betonie. Niemniej jednak występują również modele lamp na cokół z grotem (występują najczęściej w wersjach lamp solarnych). Ten rodzaj oświetlenia zewnętrznego jest przeznaczony dla osób, które planują często zmieniać miejsce instalacji lampy. Jeżeli mowa o montażu, pragniemy poinformować, że zalecanym jest aby w celu montowania oświetlenia zewnętrznego zatrudnić fachowców, specjalistów w tego rodzaju usługach. Taki ruch sprawi, że każda instalacja elektryczna w ogrodzie zostanie zrealizowana w sposób bezpieczny i fachowy.

Rodzaje lamp na cokół w Luminatione.pl

Szeroka oferta asortymentowa sklepu online Luminatione.pl została przygotowana dla klientów nawet z największymi potrzebami! W przypadku lamp cokołowych zachęcamy do zapoznania się z poniższymi kategoriami:

Lampy na cokół LED – modele, w przypadku których głównym źródłem światła są diody Ledowe, występują w wersji lamp solarnych z grotem wbijanym w ziemie – polecane ze względu na łatwość montażu,

Lampy na cokół Klasyczne – modele z zastosowanymi różnymi oprawami i źródłami światła, jednak przystosowane do stylu rustykalnego, pojawiające się w ofertach takich producentów jak Rabalux, Nowodvorski Lightning czy Polux,

Lampy na cokół Nowoczesne – jeżeli szukasz lamp ogrodowych w stylu skandynawskim lub bardzo nowoczesnym to lampy na cokół nowoczesne będą strzałem w dziesiątkę! Proste, minimalistyczne designy z wykorzystaniem aluminium znajdują się w ofercie naszego sklepu.

Jak chronić lampy na cokół przed czynnikami zewnętrznymi

Podobnie jak w przypadku każdego oświetlenia zewnętrznego, lampy na cokół są narażone na oddziaływanie otoczenia np. warunków atmosferycznych. W przypadku lamp cokołowych zagrożenie występuje podwójnie, ze względu na ich przeznaczenie lokalizacyjne. Jeżeli więc karłowate z rodziny lamp zostaną zamontowane przy naszej dróżce do ogrodu zalecamy zachować wszelką ostrożność by ich nie zbić, strącić czy trafić np. podczas zabawy piłką z dzieckiem!

Lampy na cokół posiadają takie same stopnie ochrony jak każde inne modele lamp. Tak jak w przypadku wszystkich lamp, zachęcamy klientów do zapoznania się z wskaźnikiem IP i jego oznaczeniem. Każdy wskaźnik posiada obok siebie 2 cyfry. Jedna z nich odpowiada za ochronę przed ciałami obcymi, druga za ochronę przed wilgocią. Załączamy poniżej tabelę z oznaczeniami cyfr, a po więcej informacji zapraszamy na naszym blogu, gdzie opisujemy znaczenie wskaźnika IP w przypadku lamp zewnętrznych.

IP4X Ochrona przed ciałami obcymi
0 Nie chroni
1 Ochrona przed obiektami do wielkości o średnicy 50 mm lub większej
2 Ochrona przed obiektami do wielkości o średnicy 12,5 mm lub większej
3 Ochrona przed obiektami do wielkości o średnicy 2,5 mm lub większej
4 Ochrona przed obiektami do wielkości o średnicy 1 mm lub większej
5 Ochrona przed pyłem
6 Pyłoszczelność

IPX4 Ochrona przed wilgocią
0 Nie chroni
1 Ochrona przed kroplami wody
2 Ochrona przed kroplami padającymi pod skosem
3 Ochrona przed zraszaniem wodą
4 Ochrona przed rozbryzgami wody
5 Ochrona przed strugą wody (12,5 l/m)
6 Ochrona przed mocnymi strugami wody (100 l/m)
7 Ochrona przed krótkim zanurzeniem w wodzie
8 Ochrona przed ciągłym zanurzeniem w wodzie
9 Ochrona przed mocnym zalaniem wodą