na stronę

Lampy na cokół

Nowy
Nowy
Słupek ogrodowy HELSINKI 8312

Słupek ogrodowy HELSINKI o numerze katalogowym 8312, 48 cm, w metalowej oprawie w kolorze stali nierdzewnej, na żarówki z gwintem E27, do oświetlenia podjazdu, ścieżek w ogrodzie.

155,00 zł Dostępny
Nowy
Nowy
Słupek ogrodowy PESCARA 8744

Słupek ogrodowy PESCARA, 85 cm, lampa LED w antracytowej aluminiowej oprawie, na żarówki z gwintem E27, do oświetlenia podjazdu, ścieżek w ogrodzie.

239,00 zł Dostępny
Nowy
Nowy
Słupek ogrodowy PESCARA 8759

Słupek ogrodowy PESCARA, 85 cm, lampa LED w brązowej aluminiowej oprawie, na żarówki z gwintem E27, do oświetlenia podjazdu, ścieżek w ogrodzie.

239,00 zł Dostępny
Nowy
Nowy
Lampa na cokół PALMA 8537 Rabalux

Słupek ogrodowy niski PALMA o numerze katalogowym 8537, 36 cm, metalowa czarna oprawa, z gniazdem na żarówkę E27, do oświetlenia podjazdu, ścieżek, kompozycji roślinnych w ogrodzie.

105,00 zł Dostępny
Nowy
Nowy
Słupek ogrodowy ODESSA 8165 Rabalux

Lampa ogrodowa stojąca ODESSA o numerze katalogowym 8165, 53 cm, w oprawie koloru brązu antycznego, z gwintem na żarówkę E27, na cokół, do oświetlenia bramy wjazdowej, podjazdu, tarasu, schodów i ścieżek.

229,00 zł Dostępny
Lampa na cokół MIAMI 8672 Rabalux

Słupek ogrodowy niski MIAMI o numerze katalogowym 8672, 31 cm,  w oprawie koloru złota antycznego, z gwintem na żarówkę E27, na cokół, do oświetlenia bramy wjazdowej, podjazdu, tarasu, schodów i ścieżek.

97,00 zł Dostępny
Słupek ogrodowy FLAMENCO 8946 Rabalux

Lampa stojąca zewnętrzna FLAMENCO o numerze katalogowym 8946, 23 lub 72 cm, w dekoracyjnej czarnej oprawie, LED o barwie światła świeczki, jako ozdobne źródło światła na tarasie, balkonie, patio.

169,89 zł Dostępny
Słupek ogrodowy PIRAMIDA 304353 Polux

Lampa stojąca zewnętrzna PIRAMIDA o numerze katalogowym 304353, 45 cm, SMD LED, w oprawie ze stali nierdzewnej, do oświetlenia podjazdu, tarasu, schodów i ścieżek.

109,89 zł Dostępny
Słupek ogrodowy SPECTRA 312341 Polux

Lampa ogrodowa stojąca SPECTRA, o numerze katalogowym 312341, 50 cm, czarna aluminiowa oprawa gniazdem na żarówkę E27, do oświetlenia podjazdu, tarasu, schodów i ścieżek.

114,00 zł Dostępny
Słupek ogrodowy GIZA 312273 Polux

Lampa ogrodowa stojąca GIZA, o numerze katalogowym 312273, 44 cm, czarna stalowa oprawa, biały klosz z trzonkiem na żarówkę E27, do oświetlenia podjazdu, tarasu, schodów i ścieżek.

85,00 zł Dostępny
Słupek ogrodowy MODENA 208941 Polux

Lampa stojąca zewnętrzna MODENA o numerze katalogowym 208941, 94 cm, SMD LED, w oprawie ze stali nierdzewnej w kolorze grafitowym, do oświetlenia podjazdu, tarasu, schodów i ścieżek.

89,00 zł Dostępny
Słupek ogrodowy MODENA 208934 Polux

Lampa stojąca zewnętrzna MODENA o numerze katalogowym 208934, 50 cm, SMD LED, w oprawie ze stali nierdzewnej w kolorze grafitowym, do oświetlenia podjazdu, tarasu, schodów i ścieżek.

72,25 zł Dostępny
Słupek ogrodowy FLORENCJA 302588 Polux

Lampa stojąca zewnętrzna FLORENCJA o numerze katalogowym 302588, 37 cm, w aluminiowej oprawie w kolorze patyny, z trzonkiem na żarówkę E27, do oświetlenia bramy, werandy, drzwi wejściowych, tarasowych, elewacji.

46,00 zł Dostępny
Słupek ogrodowy FIORD 312327 Polux

Lampa ogrodowa stojąca FIORD, o numerze katalogowym 312327, 80 cm, czarna aluminiowa oprawa gniazdem na żarówkę E27, do oświetlenia podjazdu, tarasu, schodów i ścieżek.

82,00 zł Dostępny
Słupek ogrodowy FIORD 312310 Polux

Lampa ogrodowa stojąca FIORD, o numerze katalogowym 312310, 50 cm, czarna aluminiowa oprawa gniazdem na żarówkę E27, do oświetlenia podjazdu, tarasu, schodów i ścieżek.

72,00 zł Dostępny
Słupek ogrodowy ULSA 311634 Polux

Lampa ogrodowa stojąca ULSA o numerze katalogowym 311634, 50 cm, stalowa oprawa w kolorze czarnym z gniazdem na żarówkę E27, do oświetlenia podjazdu, tarasu, schodów i ścieżek.

99,83 zł Dostępny

Lampy na cokół – historia przeplatana z nowoczesnością

Czy zastanawiali się Państwo skąd wzięło się określenie lamp cokołowych? Wychodząc od definicji cokołu, jest on obecny w architekturze już od dawnych lat. Początkowo cokoły miały duże znaczenie w konstrukcjach budynków i rzeźb, jednak z czasem stały się one tylko dekoracją. Słowo cokół jest synonimem podstawy, na której coś zostało postawione lub zbudowane. Tak też jest skonstruowana lampa cokołowa – przeważnie modele tych lamp pojawiają się w towarzystwie podstawy. Są jednak wyjątki!

Oświetlenie zewnętrzne w wersji mini czyli lampy cokołowe

W naszym sklepie znajdą Państwo wiele rodzajów lamp ogrodowych. Wśród nich występuje również gromadka niewielkich, można rzec niskich, lamp na cokół. Ich wymiary wysokości kształtują się przeważnie na poziomie pomiędzy 40 a 50 cm. Producenci określają lampy cokołowe jako idealne do oświetlania dróżek ogrodowych, ze względu na ich możliwości montażowe.

Jak zamontować lampy cokołowe

Większość modeli lampy na cokół zawiera przeważnie podstawę do mocowania przyziemnego. Dzięki temu możemy ulokować taką lampę zewnętrzną na chodniku, podjeździe lub betonie. Niemniej jednak występują również modele lamp na cokół z grotem (występują najczęściej w wersjach lamp solarnych). Ten rodzaj oświetlenia zewnętrznego jest przeznaczony dla osób, które planują często zmieniać miejsce instalacji lampy. Jeżeli mowa o montażu, pragniemy poinformować, że zalecanym jest aby w celu montowania oświetlenia zewnętrznego zatrudnić fachowców, specjalistów w tego rodzaju usługach. Taki ruch sprawi, że każda instalacja elektryczna w ogrodzie zostanie zrealizowana w sposób bezpieczny i fachowy.

Rodzaje lamp na cokół w Luminatione.pl

Szeroka oferta asortymentowa sklepu online Luminatione.pl została przygotowana dla klientów nawet z największymi potrzebami! W przypadku lamp cokołowych zachęcamy do zapoznania się z poniższymi kategoriami:

Lampy na cokół LED – modele, w przypadku których głównym źródłem światła są diody Ledowe, występują w wersji lamp solarnych z grotem wbijanym w ziemie – polecane ze względu na łatwość montażu,

Lampy na cokół Klasyczne – modele z zastosowanymi różnymi oprawami i źródłami światła, jednak przystosowane do stylu rustykalnego, pojawiające się w ofertach takich producentów jak Rabalux czy Polux,

Lampy na cokół Nowoczesne – jeżeli szukasz lamp ogrodowych w stylu skandynawskim lub bardzo nowoczesnym to lampy na cokół nowoczesne będą strzałem w dziesiątkę! Proste, minimalistyczne designy z wykorzystaniem aluminium znajdują się w ofercie naszego sklepu.

Jak chronić lampy na cokół przed czynnikami zewnętrznymi

Podobnie jak w przypadku wszystkich lamp zewnętrznych, lampy na cokół są narażone na oddziaływanie otoczenia np. warunków atmosferycznych. W przypadku lamp cokołowych zagrożenie występuje podwójnie, ze względu na ich przeznaczenie lokalizacyjne. Jeżeli więc karłowate z rodziny lamp zostaną zamontowane przy naszej dróżce do ogrodu zalecamy zachować wszelką ostrożność by ich nie zbić, strącić czy trafić np. podczas zabawy piłką z dzieckiem!

Lampy na cokół posiadają takie same stopnie ochrony jak każde inne modele lamp. Tak jak w przypadku wszystkich lamp, zachęcamy klientów do zapoznania się z wskaźnikiem IP i jego oznaczeniem. Każdy wskaźnik posiada obok siebie 2 cyfry. Jedna z nich odpowiada za ochronę przed ciałami obcymi, druga za ochronę przed wilgocią. Załączamy poniżej tabelę z oznaczeniami cyfr, a po więcej informacji zapraszamy na naszym blogu, gdzie opisujemy znaczenie wskaźnika IP w przypadku lamp zewnętrznych.

IP4X Ochrona przed ciałami obcymi
0 Nie chroni
1 Ochrona przed obiektami do wielkości o średnicy 50 mm lub większej
2 Ochrona przed obiektami do wielkości o średnicy 12,5 mm lub większej
3 Ochrona przed obiektami do wielkości o średnicy 2,5 mm lub większej
4 Ochrona przed obiektami do wielkości o średnicy 1 mm lub większej
5 Ochrona przed pyłem
6 Pyłoszczelność

IPX4 Ochrona przed wilgocią
0 Nie chroni
1 Ochrona przed kroplami wody
2 Ochrona przed kroplami padającymi pod skosem
3 Ochrona przed zraszaniem wodą
4 Ochrona przed rozbryzgami wody
5 Ochrona przed strugą wody (12,5 l/m)
6 Ochrona przed mocnymi strugami wody (100 l/m)
7 Ochrona przed krótkim zanurzeniem w wodzie
8 Ochrona przed ciągłym zanurzeniem w wodzie
9 Ochrona przed mocnym zalaniem wodą