na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 32 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 32 elementów

Lampy solarne – ogrodowe, najazdowe i nie tylko

Jako dystrybutor oświetlenia zewnętrznego staramy się kłaść nacisk na lampy przyjazne dla środowisko. Dla każdego fana nowoczesnych rozwiązań technologicznych lampa solarna będzie idealną propozycją. Pragniemy Państwu przedstawić ofertę lamp opartych o technologię solarną, która wpasuje się idealnie w każdym ogrodzie!

Wachlarz zalet lamp solarnych

Jeszcze do niedawna lampy solarne oznaczały małe wbijane lampki w ziemię. Są one nadal dostępne, ale najnowsze modele oświetlenia solarnego potrafią oddawać piękne, ciepłe światło bez kosztów energii. Również bezpieczeństwo jest tutaj kluczowym czynnikiem, dla którego warto wybrać lampy solarne LED i inne. Instalacja i montaż oświetlenia w ogrodzie nie wymaga od nas kabli ani innych prac instalacyjnych. Zalety kształtują się następująco:

 • Bardzo długa żywotność – zastosowanie diod i żarówek LED,
 • Brak przewodów i kabli w ogrodzie – obniżenie ryzyka porażenia prądem,
 • Automatyczne włączanie po zapadnięciu zmroku – bardzo użyteczna funkcjonalność,
 • Włączone są aż do wschodu słońca – wyłączą się również automatycznie,
 • Bardzo ciekawe designy lamp solarnych – dekoracja + praktyczność w jednym,
 • Łatwy montaż,
 • Lampy solarne z czujnikiem ruchu – jeszcze większy komfort!

Lumeny a lampa solarna – o co chodzi

Dekoracja, wygoda i oszczędzanie – brzmi zachęcająco, prawda? Ale to nie koniec dobrych wiadomości! Nowoczesne lampy solarne dają możliwość wyboru jasności i natężenia światła. To od nas zależy, czy spędzimy z partnerem romantyczny wieczór w niewielkim blasku światła czy sprawimy, że nasz taras będzie widać dwie przecznice dalej.

Jasność uzależniona jest często od modelu. Czym się więc kierować? Przy każdym z artykułów podana jest wartość lumenów. Niektóre z słupków ogrodowych czy lamp ściennych mogą emitować światło o mocy nawet do 400 lumenów.

Lampy solarne dekoracyjne i praktyczne

Jeżeli już zdecydowaliśmy się na zakup lampy solarnej, warto zastanowić się w jakim celu będzie ona nam służyła. W zależności od celu, możemy dostosować rodzaj lampy ogrodowej solarnej. Jak wiele innych modeli oświetlenia zewnętrznego wyróżniamy lampy solarne dekoracyjne oraz lampy solarne praktyczne.

Dekoracyjne:

 • Świecące kule, kostki, kamienie (stone),
 • Girlandy zewnętrzne, łańcuchy,
 • Lampki dekoracyjne,
 • Pochodnie LED,

Praktyczne:

Lampy solarne świecą nawet całą noc

Odważne, ale prawdziwe stwierdzenie. Oczywiście – w zależności od modelu. Każda lampa solarna wyposażona jest we wbudowany akumulator i żarówkę. W zależności od tego jak dużo zgromadzi energii słonecznej za dnia, tym dłużej będzie świeciła po zmierzchu. Większość dostępnych modeli potrafi oświetlać teren wokół siebie od 7 do 11 godzin dziennie.

Czas ładowania lampy solarnej latem

Podczas przyjemnego, letniego dnia lampa solarna zgromadzi potrzebną do działania energię szybciej od dnia pochmurnego lub deszczowego. Niemniej jednak w wielu przypadkach nawet w ciągu gorszego dnia lampy solarne zaabsorbują wystarczającą ilość słońca. Dzieje się tak również ze względu na zdolności do magazynowania energii elektrycznej przez akumulator. Każda lampa solarna posiada moduł słoneczny i wspomniany akumulator. Podczas absorbowania światła i jego przetworzenia dochodzi do efektu fotowoltaicznego w wyniku czego tworzy się i magazynuje energia elektryczna.

Wracając do ładowania lampy solarnej, na początku będziemy musieli odczekać kilka dni aż bateria nowej lampy się naładuje (producenci określają to czasem wstępnym – 2 do 10 dni, w zależności od pogody). Wystarczy więc na początku wykazać się delikatną dozą cierpliwości, a w przyszłości lampy solarne zawsze oświetlą nasze posesje!

Najlepsi producenci oświetlenia solarnego

W naszym sklepie znajdą Państwo propozycję lamp do każdego aranżacji zewnętrznej. Bazujemy na produktach tylko najlepszych producentów, dlatego też współpracujemy z producentami, którzy dostarczą najlepszej jakości lampy solarne - Rabalux, Polux, Nowodvorski. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.