na stronę

Oświetlenie zewnętrzne

Kinkiet zewnętrzny Velence 8234 Rabalux

Kinkiet elewacyjny Velence 8234, oprawa w kolorze złota antycznego, do oświetlenia zewnętrznego domu, zarówno drzwi wejściowych, jak i tarasu.

65,00 zł Dostępny
Słupek ogrodowy Velence 8240 Rabalux

Słupek ogrodowy Velence 8240, w stylu klasycznym, 105 cm, oprawa w kolorze złota antycznego, z gniazdem na żarówkę E27, do oświetlenia podjazdu, ścieżek, kompozycji roślinnych w ogrodzie.

140,00 zł Dostępny
Lampa wisząca zewnętrzna Velence 8238 Rabalux

Lampa sufitowa Velence 8238, w stylu klasycznym, oprawa w kolorze złota antycznego, z gniazdem na żarówkę E27, do oświetlenia tarasu, werandy, patio.

60,00 zł Dostępny
Lampa ogrodowa na cokół Velence 8236 Rabalux

Słupek ogrodowy niski Velence 8236, w stylu klasycznym, 40 cm, oprawa w kolorze złota antycznego, z gniazdem na żarówkę E27, do oświetlenia podjazdu, ścieżek, kompozycji roślinnych w ogrodzie.

65,00 zł Dostępny
Kinkiet zewnętrzny Velence 8218 Rabalux

Kinkiet elewacyjny Velence 8218, z czujnikiem ruchu, oprawa w kolorze złota antycznego, do oświetlenia zewnętrznego domu, zarówno drzwi wejściowych, jak i tarasu.

120,00 zł Dostępny
Kinkiet zewnętrzny Velence 8216 Rabalux

Kinkiet elewacyjny Velence 8216, z czujnikiem ruchu, oprawa w kolorze białym, do oświetlenia zewnętrznego domu, zarówno drzwi wejściowych, jak i tarasu.

120,00 zł Dostępny
Słupek ogrodowy AQUATIQUE SLI011003CW Spectrum LED

Lampa ogrodowa stojąca AQUATIQUE, o numerze katalogowym SLI011003CW, 50 cm, szara aluminiowa oprawa LED, zimna biel, do oświetlenia podjazdu, tarasu, schodów i ścieżek.

275,00 zł Dostępny
Słupek ogrodowy AQUATIQUE SLI011003WW Spectrum LED

Lampa ogrodowa stojąca AQUATIQUE, o numerze katalogowym SLI011003WW, 50 cm, szara aluminiowa oprawa LED, ciepła biel, do oświetlenia podjazdu, tarasu, schodów i ścieżek.

275,00 zł Dostępny
Reflektor zewnętrzny FLORI SLIP012010 Spectrum LED

Reflektorek ogrodowy FLORI o symbolu SLIP012010, wysoki na 19 cm, w kolorze czarnym, z gwintem na GU10, do podświetlania elewacji, ścieżek, drzewek, kompozycji roślinnych.

41,00 zł Dostępny
Słupek ogrodowy WALLOWA 7968 Rabalux

Słupek ogrodowy WALLOWA 7968, zaprojektowany w stylu nowoczesnym, w oprawie w kolorze antracytowym, z zainstalowanym, niewymiennym źródłem światła LED. Ochrona o stopniu IP44

360,00 zł Dostępny
Kinkiet elewacyjny WALLOWA 7967 Rabalux

Kinkiet elewacyjny WALLOWA, LED 10W, zaprojektowany w stylu nowoczesnym, w oprawie w kolorze antracytowym.

230,00 zł Dostępny
Kinkiet zewnętrzny TUCSON 8157 Rabalux

Lampa ścienna TUCSON, o numerze katalogowym 8157, oprawa ze stali nierdzewnej z wbudowanym źródłem światła LED 7W, do oświetlenia werandy, drzwi wejściowych, tarasowych, elewacji.

56,00 zł Dostępny
Słupek ogrodowy TUCSON 8159 Rabalux

Lampa ogrodowa stojąca TUCSON, o numerze katalogowym 8159, 30 cm, oprawa ze stali nierdzewnej z wbudowanym źródłem światła LED 7W, do oświetlenia podjazdu, tarasu, schodów i ścieżek, kompozycji roślinnych.

70,00 zł Dostępny
Kinkiet zewnętrzny TUCSON 8158 Rabalux

Lampa ścienna TUCSON, o numerze katalogowym 8158, oprawa ze stali nierdzewnej z wbudowanym źródłem światła LED 7W, do oświetlenia werandy, drzwi wejściowych, tarasowych, elewacji.

70,00 zł Dostępny
Słupek ogrodowy TUCSON 8160 Rabalux

Lampa ogrodowa stojąca TUCSON, o numerze katalogowym 8160, 100 cm, oprawa ze stali nierdzewnej z wbudowanym źródłem światła LED 7W, do oświetlenia podjazdu, tarasu, schodów i ścieżek, kompozycji roślinnych.

130,00 zł Dostępny
Kinkiet zewnętrzny ROSTOCK 8788 Rabalux

Lampa ścienna ROSTOCK, o numerze katalogowym 8788, oprawa ze stali nierdzewnej z wbudowanym źródłem światła LED 7W, do oświetlenia werandy, drzwi wejściowych, tarasowych, elewacji.

190,00 zł Dostępny

Błyszczące niczym gwiazdy oświetlenie zewnętrzne na Twojej posesji – czas na lampy zewnętrzne

Czy marzysz o tym, by po zmroku Twój dom otaczała przepiękna aura światła, jak gdyby był dzień? Czy może masz dosyć przyciemnionej dróżki do ogrodu, a grill wieczorem przestaje być widoczny? Koniec ze świeceniem latarkami z telefonu! Lampy zewnętrzne rozwiążą każdy z problemów! Klasyczne, nowoczesne oświetlenie podjazdu czy domu jest możliwe razem z Luminatione.pl

Jakie są rodzaje oświetlenia zewnętrznego?

Nasi klienci bardzo często zadają pytanie, jakie lampy zewnętrzne wybrać. Wszystko zależy od tego, w jakim miejscu mają one zostać umieszczone.

Jeżeli planujemy instalacje oświetlenia na ścianach elewacyjnych, sufitach nad schodami czy na tarasie to doskonałym wyborem będą lampy wiszące zewnętrzne, kinkiety zewnętrzne, lampy sufitowe zewnętrzne oraz girlandy zewnętrzne.

Do aranżacji ogrodowych, oświetlenia podjazdu, ścieżki do ogrodu lub prostego rozjaśnienia przepięknego kwietnika polecamy słupki oświetleniowe, latarnie ogrodowe, lampy na cokół, reflektory zewnętrzne. Przed domem można również zadbać o to, by oświetlić wjazd do garażu lampami najazdowymi.

Czy ilość lumenów jest istotna przy wyborze oświetlenia zewnętrznego?

Ponownie odpowiemy delikatnie wymijająco – dobór lumenów zależy od miejsca, w jakim zostanie umieszczona lampa. Lumeny odpowiadają za miarę strumienia świetlnego. W zależności od tego, jak mocno ma świecić wybrana przez nas lampa zewnętrzna, wybierzemy ilość lumenów. Warto więc zastanowić się, czy zależy nam na mocnym oświetleniu podjazdu czy łagodnej aurze wokół kwietnika.

Oświetlenie zewnętrzne – jaki IP / stopień ochrony musi posiadać?

Każda lampa niezależnie od tego czy należy do grupy oświetlenia zewnętrznego czy wewnętrznego posiada pewne wskaźniki, na które warto zwracać uwagę. W przypadku lamp na zewnątrz warto jednak pochylić się nad tymi wskaźnikami bardziej, ze względu na fakt, że będą wystawione na działanie różnych czynników atmosferycznych. Najpopularniejszym wskaźnikiem jest wskaźnik IP (Ingress Protection). Jest on stopniem ochrony przedstawianym za pomocą oznaczenia IP oraz dwóch cyfr (XX). Najczęściej w lampach na ogród stosowane są lampy z oznaczeniem IP44 oraz IP64. Więcej na temat wskaźników IP znajdą Państwo na naszym Blogu.

Jak montować lampę zewnętrzną?

W zależności od wybranego modelu lampy, montaż oświetlenia zewnętrznego będzie się różnił. Jeżeli z naszej oferty wybrali Państwo na przykład lampę solarną z grotem, to wbicie jej w korę pod jodłami nie będzie stanowiło przeszkody. Jeżeli jednak należy poprowadzić instalację elektryczną, aby podłączyć reflektory zewnętrzne na podjeździe to już inna sprawa – należy wtedy wezwać fachowca! Producenci dbają jednak o to, aby do lamp były dołączone instrukcje montażu. Zalecamy jednak, aby zlecenie wszelkich prac montażowych oświetlenia zewnętrznego powierzyć wyspecjalizowanej w takich usługach firmie.

Czy oświetlenie zewnętrzne mają czujniki ruchu?

Słupki oświetleniowe, oprawy świetlne na cokół i inne rodzaje lamp ogrodowych posiadają pasujący do danego modelu czujnik ruchu. Stosuje się go, aby oszczędzać energię oraz ułatwiać przemieszczanie się po posesji po zmroku. Lampy zewnętrzne z czujnikiem ruchu włączają światło tylko wtedy, gdy jest to koniecznie. Zalecamy zapoznanie się z opisem produktu każdego modelu w naszym sklepie, aby dowiedzieć się, czy wybrana lampa posiada czujnik ruchu. Do głównych zalety takiego rozwiązania należy podniesienie komfortu dzięki automatycznemu włączaniu oświetlenia, zmniejszenie ryzyka kontuzji i innych urazów (na wskutek np. upadku, przewrócenia się) oraz oszczędność kosztów i ich ekologiczną formę.