na stronę

Oświetlenie zewnętrzne

Promocja - 19,90 zł
Promocja!
Lampa wisząca zewnętrzna Oslo 8737 Rabalux

Lampa wisząca zewnętrzna Oslo 8737, zaprojektowana w stylu śródziemnomorskim, oprawa w kolorze złota antycznego.

145,89 zł 125,99 zł Dostępny
Lampa sufitowa Oslo 8736 Rabalux

Lampa sufitowa Oslo 8736, zaprojektowana w stylu śródziemnomorskim, oprawa w kolorze złota antycznego.

129,03 zł Dostępny
Promocja - 21,20 zł
Promocja!
Kinkiet elewacyjny Oslo 8271 Rabalux

Kinkiet elewacyjny Oslo 8271, zaprojektowany w stylu śródziemnomorskim, oprawa w kolorze złoto antyczne, do oświetlenia zewnętrznego domu, zarówno drzwi wejściowych, jak i tarasu.

129,03 zł 107,83 zł Dostępny
Kinkiet elewacyjny Oslo 8681 Rabalux

Kinkiet elewacyjny Oslo 8681, zaprojektowany w stylu śródziemnomorskim, oprawa w kolorze biały antyk, do oświetlenia zewnętrznego domu, zarówno drzwi wejściowych, jak i tarasu.

129,03 zł Dostępny
Kinkiet elewacyjny Oslo 8270 Rabalux

Kinkiet elewacyjny Oslo 8270, zaprojektowany w stylu śródziemnomorskim, oprawa w kolorze stali nierdzewnej, do oświetlenia zewnętrznego domu, zarówno drzwi wejściowych, jak i tarasu.

129,03 zł Dostępny
Kinkiet elewacyjny Oslo 8680 Rabalux

Kinkiet elewacyjny Oslo 8680, zaprojektowany w stylu śródziemnomorskim, oprawa w kolorze czarnym, do oświetlenia zewnętrznego domu, zarówno drzwi wejściowych, jak i tarasu.

129,03 zł Dostępny
Kinkiet elewacyjny Madrid 8477 Rabalux

Kinkiet elewacyjny Madrid 8477, zaprojektowany w stylu klasycznym, oprawa ze stali nierdzewnej, w kolorze złota antycznego, do oświetlenia zewnętrznego domu, zarówno drzwi wejściowych, jak i tarasu.

122,52 zł Dostępny
Kinkiet elewacyjny Madrid 8476 Rabalux

Kinkiet elewacyjny Madrid 8476 Rabalux, zaprojektowany w stylu klasycznym, oprawa w kolorze złota antycznego, do oświetlenia zewnętrznego domu, zarówno drzwi wejściowych, jak i tarasu.

122,52 zł Dostępny
Lampa na cokół Madrid 8478 Rabalux

Lampa na cokół Madrid 8478 Rabalux, zaprojektowana w stylu klasycznym, oprawa w kolorze złota antycznego. Do oświetlenia zewnętrznego: podjazdu, ogrodu, tarasu, czy balkonu.

121,29 zł Dostępny
Lampa wisząca zewnętrzna Madrid 8479 Rabalux

Lampa wisząca zewnętrzna Madrid 8479 Rabalux, zaprojektowana w stylu klasycznym, oprawa w kolorze złota antycznego.

122,52 zł Dostępny
Latarnia ogrodowa Madrid 8480 Rabalux

Latarnia ogrodowa Madrid 8480 Rabalux. Zaprojektowana w stylu klasycznym. Oprawa z jednym kloszem, w kolorze złota antycznego. Wysokość - 1050 mm.

179,81 zł Dostępny
Latarnia ogrodowa Madrid 8379 Rabalux

Latarnia ogrodowa Madrid 8379 Rabalux. Zaprojektowana w stylu klasycznym, z trzema kloszami. Oprawa w kolorze złota antycznego. Wysokość - 210 cm.

779,89 zł Dostępny
Lampa sufitowa Madrid 8377 Rabalux

Lampa sufitowa Madrid 8377 Rabalux, zaprojektowana w stylu klasycznym, oprawa w kolorze złota antycznego.

141,56 zł Dostępny
Kinkiet elewacyjny Montana 8301 Rabalux

Kinkiet elewacyjny Montana 8301 Rabalux, z wbudowanym źródłem światła LED.

105,93 zł Dostępny
Żarówka EFEKT 3D G95 filament 308856 Polux

Żarówka EFEKT 3D G95 filament 308856, dekoracyjna LED 3D, emituje wielobarwne światło z efektem trójwymiaru.

24,86 zł Dostępny
Żarówka A60 SMART 306838 Polux

Żarówka A60 SMART 306838 - LED RGB A60 E27, zmieniająca barwy, z pilotem w komplecie

28,98 zł Dostępny

Błyszczące niczym gwiazdy oświetlenie zewnętrzne na Twojej posesji – czas na lampy zewnętrzne

Czy marzysz o tym, by po zmroku Twój dom otaczała przepiękna aura światła, jak gdyby był dzień? Czy może masz dosyć przyciemnionej dróżki do ogrodu, a grill wieczorem przestaje być widoczny? Koniec ze świeceniem latarkami z telefonu! Lampy zewnętrzne rozwiążą każdy z problemów! Klasyczne, nowoczesne oświetlenie podjazdu czy domu jest możliwe razem z Luminatione.pl

Jakie są rodzaje oświetlenia zewnętrznego?

Nasi klienci bardzo często zadają pytanie, jakie lampy zewnętrzne wybrać. Wszystko zależy od tego, w jakim miejscu mają one zostać umieszczone.

Jeżeli planujemy instalacje oświetlenia na ścianach elewacyjnych, sufitach nad schodami czy na tarasie to doskonałym wyborem będą lampy wiszące zewnętrzne, kinkiety zewnętrzne, lampy sufitowe zewnętrzne oraz girlandy zewnętrzne.

Do aranżacji ogrodowych, oświetlenia podjazdu, ścieżki do ogrodu lub prostego rozjaśnienia przepięknego kwietnika polecamy słupki oświetleniowe, latarnie ogrodowe, lampy na cokół, reflektory zewnętrzne. Przed domem można również zadbać o to, by oświetlić wjazd do garażu lampami najazdowymi.

Czy ilość lumenów jest istotna przy wyborze oświetlenia zewnętrznego?

Ponownie odpowiemy delikatnie wymijająco – dobór lumenów zależy od miejsca, w jakim zostanie umieszczona lampa. Lumeny odpowiadają za miarę strumienia świetlnego. W zależności od tego, jak mocno ma świecić wybrana przez nas lampa zewnętrzna, wybierzemy ilość lumenów. Warto więc zastanowić się, czy zależy nam na mocnym oświetleniu podjazdu czy łagodnej aurze wokół kwietnika.

Oświetlenie zewnętrzne – jaki IP / stopień ochrony musi posiadać?

Każda lampa niezależnie od tego czy należy do grupy oświetlenia zewnętrznego czy wewnętrznego posiada pewne wskaźniki, na które warto zwracać uwagę. W przypadku lamp na zewnątrz warto jednak pochylić się nad tymi wskaźnikami bardziej, ze względu na fakt, że będą wystawione na działanie różnych czynników atmosferycznych. Najpopularniejszym wskaźnikiem jest wskaźnik IP (Ingress Protection). Jest on stopniem ochrony przedstawianym za pomocą oznaczenia IP oraz dwóch cyfr (XX). Najczęściej w lampach na ogród stosowane są lampy z oznaczeniem IP44 oraz IP64. Więcej na temat wskaźników IP znajdą Państwo na naszym Blogu.

Jak montować lampę zewnętrzną?

W zależności od wybranego modelu lampy, montaż oświetlenia zewnętrznego będzie się różnił. Jeżeli z naszej oferty wybrali Państwo na przykład lampę solarną z grotem, to wbicie jej w korę pod jodłami nie będzie stanowiło przeszkody. Jeżeli jednak należy poprowadzić instalację elektryczną, aby podłączyć reflektory zewnętrzne na podjeździe to już inna sprawa – należy wtedy wezwać fachowca! Producenci dbają jednak o to, aby do lamp były dołączone instrukcje montażu. Zalecamy jednak, aby zlecenie wszelkich prac montażowych oświetlenia zewnętrznego powierzyć wyspecjalizowanej w takich usługach firmie.

Czy oświetlenie zewnętrzne mają czujniki ruchu?

Słupki oświetleniowe, oprawy świetlne na cokół i inne rodzaje lamp ogrodowych posiadają pasujący do danego modelu czujnik ruchu. Stosuje się go, aby oszczędzać energię oraz ułatwiać przemieszczanie się po posesji po zmroku. Lampy zewnętrzne z czujnikiem ruchu włączają światło tylko wtedy, gdy jest to koniecznie. Zalecamy zapoznanie się z opisem produktu każdego modelu w naszym sklepie, aby dowiedzieć się, czy wybrana lampa posiada czujnik ruchu. Do głównych zalety takiego rozwiązania należy podniesienie komfortu dzięki automatycznemu włączaniu oświetlenia, zmniejszenie ryzyka kontuzji i innych urazów (na wskutek np. upadku, przewrócenia się) oraz oszczędność kosztów i ich ekologiczną formę.