na stronę

Oświetlenie zewnętrzne

Słupek ogrodowy Liguria 201973 Polux

Słupek ogrodowy LIGURIA 201973, zaprojektowany w stylu klasycznym, w aluminiowej oprawie w kolorze patyny, na żarówki tradycyjne lub LED z gwintem E27.

31,97 zł Dostępny
Kinkiet zewnętrzny Liguria 201935 Polux

Kinkiet elewacyjny Liguria 201935, zaprojektowany w stylu klasycznym, w aluminiowej oprawie w kolorze czarnym, na żarówki tradycyjne lub LED z gwintem E27.

31,97 zł Dostępny
Kinkiet zewnętrzny Liguria 201966 Polux

Kinkiet elewacyjny Liguria 201966, zaprojektowany w stylu klasycznym, w aluminiowej oprawie w kolorze patyny, na żarówki tradycyjne lub LED z gwintem E27.

31,97 zł Dostępny
Lampa najazdowa PAOLI inox 9554 Nowodvorski Lighting

Lampa najazdowa PAOLI inox 9554, w metalowej oprawie, na żarówki z trzonkiem GU10.

134,75 zł Dostępny
Kinkiet zewnętrzny SOUL white 9556 Nowodvorski Lighting

Kinkiet elewacyjny SOUL white 9556, lampa w stylu nowoczesnym, w aluminiowej oprawie w kolorze grafitowym, na żarówkę GU10.

94,48 zł Dostępny
Słupek ogrodowy SOUL white 9558 Nowodvorski Lighting

Słupek ogrodowy SOUL white 9558, lampa w stylu nowoczesnym, w aluminiowej oprawie w kolorze grafitowym, na żarówkę GU10.

241,89 zł Dostępny
Kinkiet zewnętrzny SOUL graphite 9555 Nowodvorski Lighting

Kinkiet elewacyjny SOUL graphite 9555, lampa w stylu nowoczesnym, w aluminiowej oprawie w kolorze grafitowym, na żarówkę GU10.

93,89 zł Dostępny
Słupek ogrodowy SOUL graphite 9557 Nowodvorski Lighting

Słupek ogrodowy SOUL graphite 9557, lampa w stylu nowoczesnym, w aluminiowej oprawie w kolorze grafitowym, na żarówkę GU10.

241,89 zł Dostępny
Słupek ogrodowy SOUL graphite 9560 Nowodvorski Lighting

Słupek ogrodowy SOUL graphite 9560, lampa w stylu nowoczesnym, w aluminiowej oprawie w kolorze grafitowym, na dwie żarówki GU10.

298,89 zł Dostępny
Lampa wisząca zewnętrzna SPEY 5291 Nowodvorski Lighting

Lampa wisząca zewnętrzna SPEY 5291, w stylu klasycznym, w aluminiowej oprawie w kolorze czarnym, z gwintem na żarówki E27.

66,98 zł Dostępny
Kinkiet zewnętrzny SPEY 5290 Nowodvorski Lighting

Kinkiet elewacyjny SPEY 5290, w stylu klasycznym, w aluminiowej oprawie w kolorze czarnym, z gwintem na żarówki E27.

66,98 zł Dostępny
Kinkiet zewnętrzny RIO II 4424 Nowodvorski Lighting

Kinkiet elewacyjny RIO II 4424, podwójna, zaprojektowana w stylu nowoczesnym, w aluminiowej oprawie w kolorze grafitowym, z gwintem na żarówki E27.

145,98 zł Oczekiwanie na dostawę
Kinkiet zewnętrzny RIO SENSOR 7017 Nowodvorski Lighting

Kinkiet elewacyjny RIO SENSOR 7017, z czujnikem ruchu, w stylu nowoczesnym, w aluminiowej oprawie w kolorze grafitowym, z gwintem na żarówki E27.

169,89 zł Dostępny
Promocja - 20,89 zł
Promocja!
Kinkiet zewnętrzny RIO 4423 Nowodvorski Lighting

Kinkiet elewacyjny RIO 4423, w stylu nowoczesnym, w aluminiowej oprawie w kolorze grafitowym, z gwintem na żarówki E27.

125,89 zł 105,00 zł Dostępny
Słupek ogrodowy SIROCCO 3396 Nowodvorski Lighting

Słupek ogrodowy SIROCCO 3396, 90 cm, w aluminiowej oprawie w kolorze grafitowym, z gwintem na żarówki E27.

318,89 zł Dostępny
Kinkiet zewnętrzny SIROCCO 3395 Nowodvorski Lighting

Kinkiet elewacyjny SIROCCO 3395, w aluminiowej oprawie w kolorze grafitowym, z gwintem na żarówki E27.

182,20 zł Dostępny

Błyszczące niczym gwiazdy oświetlenie zewnętrzne na Twojej posesji – czas na lampy zewnętrzne

Czy marzysz o tym, by po zmroku Twój dom otaczała przepiękna aura światła, jak gdyby był dzień? Czy może masz dosyć przyciemnionej dróżki do ogrodu, a grill wieczorem przestaje być widoczny? Koniec ze świeceniem latarkami z telefonu! Lampy zewnętrzne rozwiążą każdy z problemów! Klasyczne, nowoczesne oświetlenie podjazdu czy domu jest możliwe razem z Luminatione.pl

Jakie są rodzaje oświetlenia zewnętrznego?

Nasi klienci bardzo często zadają pytanie, jakie lampy zewnętrzne wybrać. Wszystko zależy od tego, w jakim miejscu mają one zostać umieszczone.

Jeżeli planujemy instalacje oświetlenia na ścianach elewacyjnych, sufitach nad schodami czy na tarasie to doskonałym wyborem będą lampy wiszące zewnętrzne, kinkiety zewnętrzne, lampy sufitowe zewnętrzne oraz girlandy zewnętrzne.

Do aranżacji ogrodowych, oświetlenia podjazdu, ścieżki do ogrodu lub prostego rozjaśnienia przepięknego kwietnika polecamy słupki oświetleniowe, latarnie ogrodowe, lampy na cokół, reflektory zewnętrzne. Przed domem można również zadbać o to, by oświetlić wjazd do garażu lampami najazdowymi.

Czy ilość lumenów jest istotna przy wyborze oświetlenia zewnętrznego?

Ponownie odpowiemy delikatnie wymijająco – dobór lumenów zależy od miejsca, w jakim zostanie umieszczona lampa. Lumeny odpowiadają za miarę strumienia świetlnego. W zależności od tego, jak mocno ma świecić wybrana przez nas lampa zewnętrzna, wybierzemy ilość lumenów. Warto więc zastanowić się, czy zależy nam na mocnym oświetleniu podjazdu np. zewnętrznymi lampami LED czy łagodnej aurze wokół kwietnika.

Oświetlenie zewnętrzne – jaki IP / stopień ochrony musi posiadać?

Każda lampa niezależnie od tego czy należy do grupy oświetlenia zewnętrznego czy wewnętrznego posiada pewne wskaźniki, na które warto zwracać uwagę. W przypadku lamp na zewnątrz warto jednak pochylić się nad tymi wskaźnikami bardziej, ze względu na fakt, że będą wystawione na działanie różnych czynników atmosferycznych. Najpopularniejszym wskaźnikiem jest wskaźnik IP (Ingress Protection). Jest on stopniem ochrony przedstawianym za pomocą oznaczenia IP oraz dwóch cyfr (XX). Najczęściej w lampach na ogród stosowane są lampy z oznaczeniem IP44 oraz IP64. Więcej na temat wskaźników IP znajdą Państwo na naszym Blogu.

Jak montować lampę zewnętrzną?

W zależności od wybranego modelu lampy, montaż oświetlenia zewnętrznego będzie się różnił. Jeżeli z naszej oferty wybrali Państwo na przykład lampę solarną z grotem, to wbicie jej w korę pod jodłami nie będzie stanowiło przeszkody. Jeżeli jednak należy poprowadzić instalację elektryczną, aby podłączyć reflektory zewnętrzne na podjeździe to już inna sprawa – należy wtedy wezwać fachowca! Producenci dbają jednak o to, aby do lamp były dołączone instrukcje montażu. Zalecamy jednak, aby zlecenie wszelkich prac montażowych oświetlenia zewnętrznego powierzyć wyspecjalizowanej w takich usługach firmie.

Czy oświetlenie zewnętrzne mają czujniki ruchu?

Słupki oświetleniowe, oprawy świetlne na cokół i inne rodzaje lamp ogrodowych posiadają pasujący do danego modelu czujnik ruchu. Stosuje się go, aby oszczędzać energię oraz ułatwiać przemieszczanie się po posesji po zmroku. Lampy zewnętrzne z czujnikiem ruchu włączają światło tylko wtedy, gdy jest to koniecznie. Zalecamy zapoznanie się z opisem produktu każdego modelu w naszym sklepie, aby dowiedzieć się, czy wybrana lampa posiada czujnik ruchu. Do głównych zalety takiego rozwiązania należy podniesienie komfortu dzięki automatycznemu włączaniu oświetlenia, zmniejszenie ryzyka kontuzji i innych urazów (na wskutek np. upadku, przewrócenia się) oraz oszczędność kosztów i ich ekologiczną formę.