na stronę

Oświetlenie zewnętrzne

Słupek ogrodowy Velence 8210 Rabalux

Lampa ogrodowa Velence 8210 - słupek oświetleniowy o wysokości 1 050 mm, Zaprojektowana w stylu klasycznym, do oświetlenia zewnętrznego ogrodu lub tarasu. 

92,30 zł Dostępny
Słupek ogrodowy Inox torch 8263 Rabalux

Słupek  oświetleniowy Inox Torch o wysokości 450 mm,  Lampa zaprojektowana w stylu nowoczesnym, do oświetlenia zewnętrznego ogrodu lub tarasu.

75,90 zł Dostępny
Słupek ogrodowy Inox torch 8265 Rabalux

Lampa ogrodowa Inox torch 8265, Słupek oświetleniowy o wysokości 1.100 mm zaprojektowany w stylu nowoczesnym, do oświetlenia zewnętrznego ogrodu lub tarasu.

108,02 zł Dostępny
Słupek ogrodowy Inox torch 8268 Rabalux

Lampa ogrodowa, słupek z czujnikiem ruchu o wysokości 1 100 mm, Inox torch 8268. Zaprojektowany w stylu nowoczesnym, do oświetlenia zewnętrznego ogrodu lub tarasu.

145,15 zł Dostępny
Słupek ogrodowy Bonn 8338 Rabalux

Lampa ogrodowa Bonn  8338. Słupek oświetleniowy o wysokości 500 mm. Zaprojektowany w stylu nowoczesnym, z czarną oprawą, do oświetlenia zewnętrznego ogrodu.

103,85 zł Dostępny
Słupek ogrodowy Melbourne 8567 Rabalux

Lampa ogrodowa Melbourne 8567, słupek o wysokości 800 mm, zaprojektowana w stylu nowoczesnym z czarną oprawą, do oświetlenia zewnętrznego ogrodu.

279,58 zł Dostępny
Słupek ogrodowy Detroit 8143 Rabalux

Lampa ogrodowa Detroit 8143, słupek o wysokości 500 mm, zaprojektowana w stylu nowoczesnym z oprawą ze stali nierdzewnej, do oświetlenia zewnętrznego ogrodu lub tarasu.

111,84 zł Dostępny
Słupek ogrodowy Detroit 8144 Rabalux

Lampa ogrodowa Detroit 8144, słupek o wysokości 800 mm, zaprojektowana w stylu nowoczesnym z oprawą ze stali nierdzewnej, do oświetlenia zewnętrznego ogrodu lub tarasu.

139,84 zł Dostępny
Słupek ogrodowy Atlanta 8168 Rabalux

Lampa ogrodowa z serii Atlanta 8168. Słupek o wysokości 800 mm, zaprojektowany w stylu nowoczesnym. Idealny do oświetlenia zewnętrznego ogrodu lub tarasu. 

153,03 zł Dostępny
Słupek ogrodowy Black torch 8148 Rabalux

Lampa ogrodowa Black torch 8148. Słupek o wysokości 1.100 mm, zaprojektowany w stylu nowoczesnym. Oprawa w kolorze czarnym - dobra do oświetlenia zewnętrznego ogrodu lub tarasu.

103,86 zł Dostępny
Słupek ogrodowy Black torch 8147 Rabalux

Lampa ogrodowa Black torch 8147. Słupek o wysokości 450 mm z czujnikiem ruchu - zaprojektowany w stylu nowoczesnym. Oprawa w kolorze czarnym przeznaczona do oświetlenia zewnętrznego ogrodu lub tarasu.

63,89 zł Dostępny
Słupek ogrodowy Velence 8209 Rabalux

Lampa ogrodowa stojąca Velence 8209. Słupek o wysokości 1.050 mm, zaprojektowany w stylu klasycznym. Oprawa w kolorze białym do oświetlenia zewnętrznego ogrodu lub tarasu.

91,87 zł Dostępny

Błyszczące niczym gwiazdy oświetlenie zewnętrzne na Twojej posesji – czas na lampy zewnętrzne

Czy marzysz o tym, by po zmroku Twój dom otaczała przepiękna aura światła, jak gdyby był dzień? Czy może masz dosyć przyciemnionej dróżki do ogrodu, a grill wieczorem przestaje być widoczny? Koniec ze świeceniem latarkami z telefonu! Lampy zewnętrzne rozwiążą każdy z problemów! Klasyczne, nowoczesne oświetlenie podjazdu czy domu jest możliwe razem z Luminatione.pl

Jakie są rodzaje oświetlenia zewnętrznego?

Nasi klienci bardzo często zadają pytanie, jakie lampy zewnętrzne wybrać. Wszystko zależy od tego, w jakim miejscu mają one zostać umieszczone.

Jeżeli planujemy instalacje oświetlenia na ścianach elewacyjnych, sufitach nad schodami czy na tarasie to doskonałym wyborem będą lampy wiszące zewnętrzne, kinkiety zewnętrzne, lampy sufitowe zewnętrzne oraz girlandy zewnętrzne.

Do aranżacji ogrodowych, oświetlenia podjazdu, ścieżki do ogrodu lub prostego rozjaśnienia przepięknego kwietnika polecamy słupki oświetleniowe, latarnie ogrodowe, lampy na cokół, reflektory zewnętrzne. Przed domem można również zadbać o to, by oświetlić wjazd do garażu lampami najazdowymi.

Czy ilość lumenów jest istotna przy wyborze oświetlenia zewnętrznego?

Ponownie odpowiemy delikatnie wymijająco – dobór lumenów zależy od miejsca, w jakim zostanie umieszczona lampa. Lumeny odpowiadają za miarę strumienia świetlnego. W zależności od tego, jak mocno ma świecić wybrana przez nas lampa zewnętrzna, wybierzemy ilość lumenów. Warto więc zastanowić się, czy zależy nam na mocnym oświetleniu podjazdu czy łagodnej aurze wokół kwietnika.

Oświetlenie zewnętrzne – jaki IP / stopień ochrony musi posiadać?

Każda lampa niezależnie od tego czy należy do grupy oświetlenia zewnętrznego czy wewnętrznego posiada pewne wskaźniki, na które warto zwracać uwagę. W przypadku lamp na zewnątrz warto jednak pochylić się nad tymi wskaźnikami bardziej, ze względu na fakt, że będą wystawione na działanie różnych czynników atmosferycznych. Najpopularniejszym wskaźnikiem jest wskaźnik IP (Ingress Protection). Jest on stopniem ochrony przedstawianym za pomocą oznaczenia IP oraz dwóch cyfr (XX). Najczęściej w lampach na ogród stosowane są lampy z oznaczeniem IP44 oraz IP64. Więcej na temat wskaźników IP znajdą Państwo na naszym Blogu.

Jak montować lampę zewnętrzną?

W zależności od wybranego modelu lampy, montaż oświetlenia zewnętrznego będzie się różnił. Jeżeli z naszej oferty wybrali Państwo na przykład lampę solarną z grotem, to wbicie jej w korę pod jodłami nie będzie stanowiło przeszkody. Jeżeli jednak należy poprowadzić instalację elektryczną, aby podłączyć reflektory zewnętrzne na podjeździe to już inna sprawa – należy wtedy wezwać fachowca! Producenci dbają jednak o to, aby do lamp były dołączone instrukcje montażu. Zalecamy jednak, aby zlecenie wszelkich prac montażowych oświetlenia zewnętrznego powierzyć wyspecjalizowanej w takich usługach firmie.

Czy oświetlenie zewnętrzne mają czujniki ruchu?

Słupki oświetleniowe, oprawy świetlne na cokół i inne rodzaje lamp ogrodowych posiadają pasujący do danego modelu czujnik ruchu. Stosuje się go, aby oszczędzać energię oraz ułatwiać przemieszczanie się po posesji po zmroku. Lampy zewnętrzne z czujnikiem ruchu włączają światło tylko wtedy, gdy jest to koniecznie. Zalecamy zapoznanie się z opisem produktu każdego modelu w naszym sklepie, aby dowiedzieć się, czy wybrana lampa posiada czujnik ruchu. Do głównych zalety takiego rozwiązania należy podniesienie komfortu dzięki automatycznemu włączaniu oświetlenia, zmniejszenie ryzyka kontuzji i innych urazów (na wskutek np. upadku, przewrócenia się) oraz oszczędność kosztów i ich ekologiczną formę.