na stronę

Oświetlenie zewnętrzne

Nowy
Nowy
Kinkiet zewnętrzny Border szary z czujnikiem 16943/87/16 Philips

Lampa zewnętrzna ścienna Border o indeksie 16943/87/16, aluminiowa szara oprawa, z czujnikiem ruchu, na wymienne źródło światła E27. Do oświetlenia zewnętrznego drzwi wejściowych, tarasu, werandy. 

280,00 zł Dostępny
Nowy
Nowy
Kinkiet zewnętrzny Border szary 16942/87/16 Philips

Lampa zewnętrzna ścienna Border o indeksie 16942/87/16, aluminiowa szara oprawa, E27. Do oświetlenia zewnętrznego drzwi wejściowych, tarasu, werandy. 

230,00 zł Dostępny
Nowy
Nowy
Kinkiet zewnętrzny Border 16942/93/16 Philips

Lampa zewnętrzna ścienna Border o indeksie 16942/93/16, aluminiowa antracytowa oprawa, E27. Do oświetlenia zewnętrznego drzwi wejściowych, tarasu, werandy. 

230,00 zł Dostępny
Nowy
Nowy
Włącznik światło SENIOR IP44 czarny podświetlany 12WHS-5L Karlik

Łącznik zwierny "światło"o indeksie 12WHS-5L z serii SENIOR o IP44, podświetlany, z tworzywa sztucznego, w kolorze czarnym.

11,03 zł Dostępny
Nowy
Nowy
Włącznik światło SENIOR IP44 biały podświetlany WHS-5L Karlik

Łącznik zwierny "światło" o indeksie WHS-5L z serii SENIOR o IP44, podświetlany, z tworzywa sztucznego, w kolorze białym.

10,72 zł Dostępny
Nowy
Nowy
Włącznik światło SENIOR IP44 czarny 12WHS-5 Karlik

Łącznik zwierny "światło"o indeksie 12WHS-5 z serii SENIOR o IP44, z tworzywa sztucznego, w kolorze czarnym.

8,14 zł Dostępny
Nowy
Nowy
Włącznik światło SENIOR IP44 biały WHS-5 Karlik

Łącznik zwierny "światło" o indeksie WHS-5 z serii SENIOR o IP44, z tworzywa sztucznego, w kolorze białym.

7,81 zł Dostępny
Nowy
Nowy
Włącznik DZWONEK SENIOR IP44 czarny 12WHS-4 Karlik

Łącznik zwierny "dzwonek"o indeksie 12WHS-4 z serii SENIOR o IP44, z tworzywa sztucznego, w kolorze czarnym.

8,14 zł Dostępny
Nowy
Nowy
Włącznik DZWONEK SENIOR IP44 biały podświetlany WHS-4L Karlik

Łącznik zwierny "dzwonek" o indeksie WHS-4L z serii SENIOR o IP44, podświetlany, z tworzywa sztucznego, w kolorze białym.

10,72 zł Dostępny
Nowy
Nowy
Włącznik DZWONEK SENIOR IP44 czarny podświetlany 12WHS-4L Karlik

Łącznik zwierny "dzwonek"o indeksie 12WHS-4L z serii SENIOR o IP44, podświetlany, z tworzywa sztucznego, w kolorze czarnym.

11,03 zł Dostępny
Nowy
Nowy
Włącznik DZWONEK SENIOR IP44 biały WHS-4 Karlik

Łącznik zwierny "dzwonek" o indeksie WHS-4 z serii SENIOR o IP44, z tworzywa sztucznego, w kolorze białym.

7,81 zł Dostępny
Nowy
Nowy
Włącznik schodowy SENIOR IP44 czarny 12WHS-3 Karlik

Łącznik schodowy o indeksie 12WHS-3 z serii SENIOR o IP44, z tworzywa sztucznego, w kolorze czarnym.

8,71 zł Dostępny
Nowy
Nowy
Włącznik schodowy SENIOR IP44 biały WHS-3 Karlik

Łącznik schodowy o indeksie WHS-3 z serii SENIOR o IP44, z tworzywa sztucznego, w kolorze białym.

8,39 zł Dostępny
Nowy
Nowy
Włącznik schodowy SENIOR IP44 czarny podświetlany 12WHS-3L Karlik

Łącznik schodowy o indeksie 12WHS-3L z serii SENIOR o IP44, podświetlany, z tworzywa sztucznego, w kolorze czarnym.

11,25 zł Dostępny
Nowy
Nowy
Włącznik schodowy SENIOR IP44 biały podświetlany WHS-3L Karlik

Łącznik schdowy o indeksie WHS-3L z serii SENIOR o IP44, z podświetleniem, z tworzywa sztucznego, w kolorze białym.

10,93 zł Dostępny
Nowy
Nowy
Włącznik podwójny SENIOR IP44 czarny podświetlany 12WHS-2L Karlik

Łącznik świecznikowy o indeksie 12WHS-2L z serii SENIOR o IP44, podświetlany, z tworzywa sztucznego, w kolorze czarnym.

11,51 zł Dostępny

Błyszczące niczym gwiazdy oświetlenie zewnętrzne na Twojej posesji – czas na lampy zewnętrzne

Czy marzysz o tym, by po zmroku Twój dom otaczała przepiękna aura światła, jak gdyby był dzień? Czy może masz dosyć przyciemnionej dróżki do ogrodu, a grill wieczorem przestaje być widoczny? Koniec ze świeceniem latarkami z telefonu! Lampy zewnętrzne rozwiążą każdy z problemów! Klasyczne, nowoczesne oświetlenie podjazdu czy domu jest możliwe razem z Luminatione.pl

Rodzaje oświetlenia zewnętrznego dostępne w naszym sklepie

Nasi klienci bardzo często zadają pytanie, jakie lampy zewnętrzne wybrać. Wszystko zależy od tego, w jakim miejscu mają one zostać umieszczone.

Jeżeli planujemy instalacje oświetlenia na ścianach elewacyjnych, sufitach nad schodami czy na tarasie to doskonałym wyborem będą lampy wiszące zewnętrzne, kinkiety zewnętrzne, lampy sufitowe zewnętrzne oraz girlandy zewnętrzne.

Do aranżacji ogrodowych, oświetlenia podjazdu, ścieżki do ogrodu lub prostego rozjaśnienia przepięknego kwietnika polecamy słupki oświetleniowe, latarnie ogrodowe, lampy na cokół, reflektory zewnętrzne. Przed domem można również zadbać o to, by oświetlić wjazd do garażu lampami najazdowymi.

Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą lamp solarnych zewnętrznych, które zapewnią niskie zużycie prądu oraz oszczędności dla portfela.

Czy ilość lumenów jest istotna przy wyborze oświetlenia zewnętrznego?

Ponownie odpowiemy delikatnie wymijająco – dobór lumenów zależy od miejsca, w jakim zostanie umieszczona lampa. Lumeny odpowiadają za miarę strumienia świetlnego. W zależności od tego, jak mocno ma świecić wybrana przez nas lampa zewnętrzna, wybierzemy ilość lumenów. Warto więc zastanowić się, czy zależy nam na mocnym oświetleniu podjazdu np. zewnętrznymi lampami LED czy łagodnej aurze wokół kwietnika.

Oświetlenie zewnętrzne – jaki IP / stopień ochrony musi posiadać?

Każda lampa niezależnie od tego czy należy do grupy oświetlenia zewnętrznego czy wewnętrznego posiada pewne wskaźniki, na które warto zwracać uwagę. W przypadku lamp na zewnątrz warto jednak pochylić się nad tymi wskaźnikami bardziej, ze względu na fakt, że będą wystawione na działanie różnych czynników atmosferycznych. Najpopularniejszym wskaźnikiem jest wskaźnik IP (Ingress Protection). Jest on stopniem ochrony przedstawianym za pomocą oznaczenia IP oraz dwóch cyfr (XX). Najczęściej w lampach na ogród stosowane są lampy z oznaczeniem IP44 oraz IP64. Więcej na temat wskaźników IP znajdą Państwo na naszym Blogu.

Jak montować oświetlenie zewnętrzne?

W zależności od wybranego modelu lampy, montaż oświetlenia zewnętrznego będzie się różnił. Jeżeli z naszej oferty wybrali Państwo na przykład lampę solarną z grotem, to wbicie jej w korę pod jodłami nie będzie stanowiło przeszkody. Jeżeli jednak należy poprowadzić instalację elektryczną, aby podłączyć reflektory zewnętrzne na podjeździe to już inna sprawa – należy wtedy wezwać fachowca! Producenci dbają jednak o to, aby do lamp były dołączone instrukcje montażu. Zalecamy jednak, aby zlecenie wszelkich prac montażowych oświetlenia zewnętrznego powierzyć wyspecjalizowanej w takich usługach firmie.

Czy oświetlenie zewnętrzne dostępne jest z czujnikiem ruchu?

Niektóre Słupki oświetleniowe, oprawy świetlne na cokół i inne rodzaje lamp ogrodowych posiadają pasujący do danego modelu czujnik ruchu. Stosuje się go, aby oszczędzać energię oraz ułatwiać przemieszczanie się po posesji po zmroku. Lampy zewnętrzne z czujnikiem ruchu włączają światło tylko wtedy, gdy jest to koniecznie. Zalecamy zapoznanie się z opisem produktu każdego modelu w naszym sklepie, aby dowiedzieć się, czy wybrana lampa posiada czujnik ruchu. Do głównych zalety takiego rozwiązania należy podniesienie komfortu dzięki automatycznemu włączaniu oświetlenia, zmniejszenie ryzyka kontuzji i innych urazów (na wskutek np. upadku, przewrócenia się) oraz oszczędność kosztów i ich ekologiczną formę.