Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów

Kable i przewody elektryczne

Najważniejszym elementem instalacji prądowej są kable oraz przewody elektryczne. Przyświeca im jeden, wspólny cel – wskazanie drogi płynącemu prądowi elektrycznemu. Co niezwykle istotne, nie zaleca się, aby przewody oraz kable nie były używane wymiennie. Jest to spowodowane różnicami, które występują pomiędzy nimi - zarówno w kwestii budowy, jak i w zastosowaniu. Kabel jest skonstruowany tak, by możliwe było wykorzystanie go nie tylko w ziemi czy powietrzu, ale także w wodzie. Przewody natomiast, mogą być wykorzystane do instalacji tylko i wyłącznie w pomieszczeniach. Jako hurtownia elektryczna i sklep z oświetleniem, sklep Luminatione.pl wyspecjalizował się w sprzedaży oraz dystrybucji kabli i przewodów, dlatego też w naszej ofercie znajduje się ich szeroki wybór pod względem pochodzenia (tylko czołowi producenci) oraz rodzaju.

Kable elektryczne – do montażu natynkowego, podtynkowego i nie tylko

Kabel elektryczny jest przewodem, na którego budowę składa się jedna lub kilka żył izolacyjnych. Dzięki powłoce zewnętrznej są one chronione przed czynnikami zewnętrznymi jak wilgoć czy pył. Kable mogą się różnić długością oraz miejscem zastosowania. Wyróżnia się wśród nich kable do instalacji natynkowej oraz podtynkowej. Podczas zakupów, powinno się zwracać uwagę również na moc, którą mogą przetransportować. W naszej ofercie znajdują się między innymi kable ziemne.

Przewody elektryczne – gwarancja prądu wewnątrz budynku

Gdyby nie przewody elektryczne, nie moglibyśmy korzystać z wielu podstawowych urządzeń, które na co dzień ułatwiają nam funkcjonowanie. Za pomocą przewodów następuje rozprowadzenie energii elektrycznej po mieszkaniu, domu, budynku gospodarczym do określonych miejsc poboru energii (głównie gniazd elektrycznych oraz łączników). W naszym sklepie znajdą Państwo przewody elektrycznie takie jak przewody instalacyjne, przewody linkowe, przewody antenowe, przewody gumowe, przewody teleinformatyczne, przewody telekomunikacyjne.