Pozostałe żarówki (Jest 9 produktów.)

Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów
Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów

Sklep z żarówkami online

W naszej ofercie oprócz żarówek Led i tradycyjnych znajduje się wiele innych rodzajów żarówek, których nie możemy zkategoryzować jako dwie wymienione wyżej. Sklep z żarówkami Luminatione.pl dba o wszystkich klientów, niezależnie od produktu źródła światła jaki poszukują. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą żarówek.

Jak działa żarówka?

Bez wątpienia w momencie gdy czytają Państwo ten tekst wokół znajduje się obiekt, w którym źródłem światła jest właśnie żarówka. W XXI wieku ten drobny przedmiot znajduje się w wielu urządzeniach – lampach, samochodach, rowerach, latarkach. Sposób w jaki żarówka działa jest bardzo ciekawym zagadnieniem. Tradycyjna żarówka i jej budowa składa się przede wszystkim ze szklanej powłoki, w środku której znajduje się żarnik stworzony z wolframu. Nieprzypadkowo właśnie wolfram jest używany do produkcji żarówek. Jego najwyższy punkt topienia ma olbrzymią tolerancję, co jest kluczowe, ponieważ podczas przepływu energii elektrycznej przez żarnik temperatura wzrasta nawet do 2690 stopni Celsjusza. Żarnik przypomina malutki drucik zwinięty spiralnie, pod wpływem temperatura żarzy się i oddaje światło na zewnątrz. Kolejnym kluczowym czynnikiem wewnątrz szklanej bańki jest brak tlenu – w przypadku jego wystąpienia doszło by do przepalenia się drutu. Stąd też wnętrze wypełnione jest azotem, argonem i kryptonem. Tradycyjna żarówka przeważnie po 1000 godzin użytkowania przepala się.

Kto wynalazł żarówkę

Do produkcji wyżej opisanej budowy żarówki w dużym stopniu przyczynił się w 1854 roku Henry Goebel. Jego wersja była jednak niedopracowana i w roku 1879 „recepturę” dopieścił Thomas Alva Edison. Do stworzenia żarówki wykorzystał włókna węglowe, które było w stanie znieść temperaturę nawet do 2100 stopni Celsjusza. Ciekawostką jest, że właśnie od nazwiska amerykańskiego wynalazcy powstało współczesne oznaczenie gwintu – żarówka E14, żarówka E27 – brzmi znajomo, prawda? W tym oznaczeniu najpopularniejszych gwintów żarówkowych litera E jest skrótem od nazwiska Thomasa Alvy.

Technologia i rozwój w świecie żarówek

Żarówka E14 czy E27 to jedne z najbardziej znanych wielkości gwintów. Są one synonimem klasycznych i tradycyjnych żarówek. Znane są przede wszystkim z ciepłej białej barwie światła, które wielu konsumentów uznawało za najlepsze. Stety lub niestety ten rodzaj żarówek nie należał do najoszczędniejszych. W poszukiwaniu nowych rozwiązań producenci oświetlenia szybko zaczęli wdrażać współczesne, nowsze technologie. Dlatego też w ostatnich latach możemy zaobserwować rozwój i wzrost sprzedaży żarówek energooszczędnych i żarówek LED. Są one w stanie znacznie zredukować rachunki za prąd a ich żywotność jest na ogół dłuższa. Żarówka LED, dla przykładu, potrafi funkcjonować nawet do 50 000 godzin.